Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Alt Üst Yaş Sınırı Var Mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Alt Üst Yaş Sınırı Var Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında alt sınır söz konusu değil. Ancak ilk kez sağlık sigortası yaptıracak kişiler için bazı şirketler 56–60 ev 65 yaş gibi üst sınır belirlemiş durumda. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasında eş ve çocuklar için de ek para ödenmesi gerekiyor. Kişi kendi sigortasını yaptırıp sadece eşi ve çocukları için poliçe satın alabilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun özel sağlık sigortasında yaptığı düzenlemeyle hayatımıza ‘Tamamlayıcı veya Destekleyici Sağlık Sigortası’ hakkında çalışmalar yapmış, bütçesi özel sağlık sigortası için yeterli olmayanların da faydalanabileceği bir sistem oluşturmuştur. Diğer bir şekilde ifade etmek gerekirse özel hastanelerde SGK’nın ödeme yaptığı kısmın dışında kalan kısım için tamamlayan sigorta türü. Yani sizin adınıza ödeme yapan bir tür. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile muayene ücretleri, tahliller, ameliyat ve fizik tedavilere kadar birçok avantajdan faydalanabiliyorsunuz.

3 Önemli Şart

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmak için üç şartın da bir araya gelmesi gerekiyor.

İşte o şartlar;

  1. Sosyal güvenlik sistemi içinde yer almanız yani SGK’lı olmanız gerekiyor.
  2. Gittiğiniz hastanenin SGK ile anlaşmalı olması gerekiyor.
  3. Sigorta şirketinizin gittiğiniz hastane ile anlaşma imzalaması gerekiyor.

En büyük avantajı uygun fiyata özel hizmet alma fırsatı olan tamamlayıcı sağlık sigortasında fiyatlar poliçe içeriklerine ve poliçe yapılan kişinin yaşına göre değişiklik gösteriyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2020

Ayakta tedavilerinizi de tamamlayıcı sağlık sigortasıyla gerçekleştirseniz de kere sistemi uygulanıyor. Yani poliçenize yılda ‘5 kere’, ‘7 kere’ gibi yıllık ayakta tedavi kullanabileceğiniz sayı sınırlandırılıyor. Bu sınırlama kapsamında yine muayene, ilaç ve tanı masraflarınız karşılanıyor.

Ödemeler Nasıl Yapılıyor?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ödemeleri peşin yapılırken sigorta şirketleri müşterilerine 9 taksite kadar vadelendirme yapabiliyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

Özel sağlık sigortalarında özel hastanelerde ayakta tedavi bedelinin yüzde 80’ini öderken, tamamlayıcı sağlık sigortasında yüzde 100’ü karşılanıyor. Özel sağlık sigortalarında hem yatarak hem de ayakta tedaviler kapsam dışı tutulurken tamamlayıcı sağlık sigortalarında SGK’nın ödemesini yaptığı tüm harcamalar sigorta şirketleri tarafından ödeniyor.

Sigortalılık öncesine ait hastalıkların ayakta tedavileri de ödeniyor. Ancak tamamlayıcı poliçesi alanlar sadece SGK ile anlaşma imzalayan hastaneleri kullanabiliyorlar.

18 Nisan 2020
67 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al