Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumunun belli bir rakamdan sonra ödeme içerisine almamış oluğu bir sigorta güvencesidir. Yani hastalanan bir kişi özel bir hastaneye gittiğinde tedavi olmak için ekstra bir fark ücreti ödemek durumunda kalmaz. Tedavinin masraflarının kendisi tarafından karşılanmak istenildiğinde devreye girdiğinden dolayı hastayken bir de maliyet hesaplaması yapmak zorunda kalmazsınız. İnsanlar yaşam kalitesini artırmanın yanı sıra hastayken de konforlu bir tedavi sureci içerisinde olmayı tercih edebiliyorlar tamamlayıcı sağlık sigortası ise bu noktada devreye girdiğinden insanların bu zor zamanlarında onlara destek olabiliyor. Tedavisini özel bir hastanede yaptırmak isteyen kişiler isterlerse tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak ekstra ücretlerden kurtulmuş oluyorlar. Tamamlayıcı sağlık sigortası zorunlu olmayan bir güvencedir. Bunun içinde belli yaşlar arasında olan SGK’lı herkes tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilir ve bu sayede anlaşmalı özel bir hastaneden yararlanabilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası önemli bir güvencedir ancak yaptırmadan önce merak edilen konulardan birisi de yaş sınırının olup olmadığıdır. Bizde bu makalemizde tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı var mı, varsa ne olması gerekiyor kısaca anlattık.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı sigorta şirketine göre farklılık gösteriyor ancak genel bir yaş sınırlamasına baktığımız zaman 0–70 arası olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı sigorta şirketleri yaş sınırını 60 olarak belirlemektedir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasında merak edilen konulardan birisi de yenileme garantisinin olup olmamasıdır. Yani eğer ki siz yenileme garantisi istiyorsanız bu durumda en az 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor. 60 yaş sınırı konulmasının nedeni ise bu yaştan sonra insanların sağlık sorunları da giderek daha fazlalaşıyor ve risk kapsamı daha da buyuyor. Bunun içinde sigorta firmaları bu riske girmemek için 60 yaşından sonra sigorta yapmaya pek yanaşmıyorlar. 

Peki, bu yaştan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketi yok mu? Derseniz bunun yanıtını da şu şekilde verebiliriz.

60 Yaş Üstü İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigorta firmalarının 70 yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilme olasılığının mevcut olduğunu söyledik ancak az sayıda da olsa 60 yaşından sonra yapan firmalar mevcut ancak bu yaştan sonra genelde sigorta şirketleri tamamlayıcı sağlık sigortasında yüksek rakamlar çıkarabiliyorlar.

19 Aralık 2019
259 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al