Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak İstiyorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak İstiyorum

İnsanlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istediklerinde kafalarında pek çok soru işaretleriyle sigorta şirketlerine başvururlar. Çünkü her ne kadar bu sağlık yönteminden haberdar olsalar da içeriğinin ne olduğunun farkında olamayabiliyorlar. Bizde HKsigorta.com olarak Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası ve bu sigortaya kimlerin başvurabileceği, avantajlarının neler olduğu gibi konular hakkında size bilgiler verelim istedik.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’nın karşılamadığı fark ücretinin karşılanması ve bu sayede özel hastaneden istediğiniz şekilde sağlık hizmeti alabilmenize olanak sağlayan bir sigorta turudur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Bu sigortadan 60 yaşın altında olan SGK’lı her Türk vatandaşı yararlanabilir. Ancak bazı sigorta firmaları yaş sınırını daha da yukarıya çekmişlerdir. Ancak bunun dezavantajı ise ileriki yaşlarda yaptırmak istediğiniz zaman sigorta şirketi sayısının aza olacağından daha fazla ödemek durumunda kalırsınız. Ancak erken yaptırmanız halinde ömür boyu yenileme garantisi de kazanmış olursunuz. Bunun için Ankara tamamlayıcı sağlık sigortanızı ne kadar erken yaptırırsanız o kadar iyi olacaktır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının en büyük ve önemli avantajı anlaşmalı olan bir özel hastaneden yararlanabiliyor olmanızdı. Genelde özel hastanelerin büyük bölümü sigorta firmalarıyla anlaşmalı olduklarından dolayı Türkiye’nin her şehrindeki özel hastanelerden yararlanabilirsiniz. Belki kafanızda SGK’da bu masrafların bir kısmını karşılıyor soru işareti canlanabilir. Ancak Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda teşhis, tedavi, ameliyat gibi hiçbir tedavi surecinizde ekstra bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Kısacası fark ücreti bu sayede ortadan kaldırılmış olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak gerçek anlamda sağlığınızı koruma altına almaya fayda sağlayacağı gibi aynı zamanda özel hastane konforundan da yararlanmanızı sağlayacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istediğinizde kazanacağınız diğer bir avantaj ise teminat kapsamına girebilmeniz için belli bir sure beklemenizin gerekmediğidir. Yani örneğin doğum sigortası yaptırdınız bu durumda herhangi bir bekleme süreniz olmayacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Teminatları Nelerdir?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası iki tür teminat verir. Bu teminatlar ise yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı.  Bu iki teminat birbirinden ayrılır yatarak tedavide ameliyat sürecinizde sigorta kapsamı içerisine girer.

30 Kasım 2019
345 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al