Otomobillerde Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Otomobillerde Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Hayatımızda çok büyük bir öneme sahip olan araçlarımızın temizlik ve bakımı da son derece önemli bir konudur. Tozu kiri ve kokuyu içerisine hapseden koltukların temizliğinin düzenli periyotlarla yapılması gerekmektedir. Araç koltuklarında tercih edilen kumaş türü temizliği etkileyen faktörler arasında çok önemli bir etkiye sahiptir. Hangi kumaş türü hangi yöntem ile temizlenmeli bunu bilmek gerekmektedir. Örneğin sık sık araçlarda tercih edilen deri koltukların temizliği yapılırken göz önünde bulundurulması gereken faktörler yer almaktadır.

Genellikle üst düzey araçlarda daha fazla tercih edilen deri koltuklar diğer kumaş türlerine göre daha özenli bakım gerektiren bir türdür. Deri kendi kendine yağ üretme özelliğine sahiptir. Ve kullanıldıkça bu yağ üretme seviyesi azalacağından dolayı deri üzerinde çatlaklıklar oluşacaktır. Buna engel olmak için dışarıdan bir müdahaleye gerek vardır. İlk günkü kadar parlak ve yeni görünmesini istediğiniz deri koltuğunuza düzenli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Deri koltuklar için özel üretilen losyonlar kullanıldığında çatlakların oluşmasını engelleyeceği gibi koltuğunuzun parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Bu işlemi düzenli aralıklarla deri koltuklarınıza uyguladığınız takdirde koltuklarınızın sertleşmesini engelleyerek çatlakların oluşmasını engellemiş olacaksınız.

Deri Koltuk Temizliği

Deri koltuklar kiri ve kokuyu daha fazla olarak içine hapsettiğinden dolayı temizliğinin itina ile yapılması gerekmektedir. Deri koltuk temizliğine başlarken ilk yapılması gereken iş ince uçlu fırçaya sahip olan bir elektrikli süpürge ile deriye nüfuz eden bütün toz ve kir birikimini temizlemektir. Daha sonra ılık su ve sünger ya da mikro fiber bir bez yardımıyla deri koltuğumuzu silerek süpürge ile alamadığımız toz ve kirleri temizlemek gerekmektedir. Özellikle kıvrımlı bölgelerde biriken toz ve kirin alınması zorlu bir işlem olduğundan dolayı bu bölgelerdeki kir ve lekelerin temizlenmesi için daha dikkatli davranılması gerekmektedir.  Bu işlemlerden sonra derilerin temizliği için üretilen özel deri temizleyiciler ve deri nemlendiriciler ile deri koltuğumuzun bakımı sağlanmış olmaktadır. Deri koltukların temizliği yapılırken elektrik devrelerinin zarar görmemesi için temizlemede kullanılan sıvı ürünlerin kumanda ve benzeri bölgelere temasının engellenmesi gerekmektedir.

Sizleri Otomobillerde Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır? sorusunun cevapları konusunda bilgilendirmeye çalıştık.

27 Haziran 2019
538 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al