Param ATM’de Sıkıştı Ne Yapabilirim?

Param ATM’de Sıkıştı Ne Yapabilirim?

Hepimiz parasal konularda banka işlemlerine başvuruyoruz ancak her işlemi yapmak içinde şubeye gitmemiz gerekmiyor. Bugün ATM’lerin gelişmiş olan yapıları sayesinde nerede olursak olalım 7/24 bu hizmetlerden faydalanabiliyoruz. Ancak ATM ve para yatırıp alma konusu olduğunda insanın aklına da paranın sıkışması ihtimali gelmiyor değil. Hatta bu şekilde sorun yaşayanların sayısı da hiçte az değil. Tahmin ediyorum ki paranızın ATM’ye ilk sıkıştığı andaki heyecanınız ve kalp atışlarınızın yüksekliği sizi uğraştıracak bunun içinde başınıza böyle bir durum gelmeden önce ne yapmanız gerektiğini bilmeniz için size Param ATM’de sıkıştı ne yapabilirim sorusunun yanıtını verelim istedik.

ATM’de Sıkışan Paraya Ne Olur?

ATM’de para sıkışmasından önce buna neden olan durumların neler olabileceğini bilmek gerekiyor. Çünkü ATM’lerin para gözlerinin çok hassas olduğunu söyleyelim.  Paranızın ATM’de sıkıştığı anda ilk aklınıza gelen iptal düğmesine basmak ATM’nin kafasının daha da karışmasına neden olacağından dolayı sistemi kilitleyecektir. Bunun içinde para yatırırken paranızın yırtık olmamasına ve belli bir düzende yerleştirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. 

Ankara kasko sigortası teklifi al

ATM Para Sıkışması Oldu Ne Yapmam Gerekiyor?

Şimdi gelelim asıl başlığımız olan param ATM’de sıkıştı ne yapabilirim sorusunun yanıtını vermeye. O anda hemen bankanın müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Eğer ki şube içindeyseniz bu durumda bankanın içindeki telefonu kullanabilirsiniz. Telefonda size güvenliğiniz için bilgiler sorulacak ve bunların eksiksiz bir şekilde yanıtlanmasını sağlamalısınız. Çünkü bu sayede size özel olarak bir arıza talebi oluşturulacaktır. ATM’ye sıkışan para miktarını müşteri hizmetlerine söyleyin ancak şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Artık kaydınız oluşturuldu ve sıra paranızı nasıl geri alabileceğiniz var.

ATM’de Sıkışan Paramı Ne Zaman Geri Alırım?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemi gerçekleştirdikten sonra banka size hızlı bir şekilde geri dönüş yapması gerekiyor. Bu bankadan bankaya değişen bir konudur. Sonrasında ise ATM’de sıkışan para sizin bankadaki hesabınıza yatırılıyor. Size verilen takip numarasından işleminizin de ne aşamada olduğunu öğrenebiliyorsunuz? Eğer ki paranız şubenin ATM’sinde sıkışmışsa banka direk olarak onay gönderip paranızı içeriden almanıza olanak sağlayabiliyor. Kısaca param ATM’de sıkıştı ne yapabilirim sorusunun yanıtını size verdik.

02 Temmuz 2020
560 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. SEVDA dedi ki:

  ŞİMDİ BEN İLK YORUMU YAPAYIM KARDEŞİM EKSİK VERDİN BANKA ALAMADIĞIM PARAYI ÇEKTİĞİMİ SÖYLÜYOR. AMA ÇEKTİĞİM FELANDA YOKTUR. ŞİMDİ POLİSE GİDİYORUM ONLAR DÜŞÜNSÜN.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba,
   Bankamatikteki para sayımı yapıldığı zaman fazlalık zaten ortaya çıkar.
   Banka bir hata yapmış olabilir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al