Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası olanlar ve ilk kez yaptıracakların kafasındaki soru işaretlerinden bir tanesi de tamamlayıcı sağlık sigortası iptal edilebilir mi? olmuştur. Sorunun hemen yanıtını vererek başlayalım evet tamamlayıcı sağlık sigortasını iptal ettirebilmek gibi bir hakkınız var.  Eğer ki poliçenizi başlattınız ve bu ilk 30 günlük süre içerisinde istemediniz ve iptal ettirmek istiyorsunuz bu duruma yatırmış olduğunuz paranızın tamamını geri alabiliyorsunuz. Ancak bu 30 günlük süre içerisinde poliçenizi bir kez kullanmışsanız bu durumda paranızın tamamını almanız söz konusu değildir.  Eğer ki 30 gün geçirdiniz ve şimdi artık iptal ettirmek istiyorsunuz bu durumda ise kullanmış olduğunuz gün üzerinden priminiz hesaplanarak size geri ödeme yapılır.

Mesela bunu bir örnek vermek gerekirse şu şekilde belirtebiliriz. 85 günlük sigortanız var ve bu süre sonunda iptal ettirmeye karar verdiniz yıllık priminiz hesaplanır ve 85 günle denk gelen bölüm sigorta şirketine kalacak şekilde geriye kalan prim miktarını geri alırsınız bu da şu şekilde olur 360–85: 280 gün geri iade alıyorsunuz. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasını iptal ettirebileceğinizi söyledik ancak bu sigortanın iptal nedenleri nelerdir derseniz ona da şu şekilde bir göz atabiliriz.

  • Sigorta şirketlerinden memnun olmayan kişiler sigortasını iptal ettirirler.
  • Sigorta firması ile anlaşmalı hastanelerin sayısının az olması durumunda
  • Maddi gücünün bozulması durumunda
  • Sigorta şirketini değiştirmek ister ancak bilinçsiz bir şekilde sağlık poliçesini de iptal edenler
  • Farkında olmadan sigortası iptal olanlar.

İptal nedenlerinin geneline baktığımız zaman sigorta şirketlerinin sigortalıya yeteri kadar bilgi vermemesinden kaynaklanmaktadır. Biz Hksigorta olarak müşterilerimize her türlü bilgileri eksiksiz bir şekilde sunuyoruz. Bu sayede siz değerli müşterilerimizin kafasındaki soru işaretlerinin de ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Sigorta yaptırılırken en önemli konuların başında güven gelir. Biz siz değerli müşterilerimizin bize güvenmeleri konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve sizi her zaman doğru bilgilendirmeye çalışırız. Tamamlayıcı sağlık sigortası mutlaka dikkat edilmesi gereken bir hizmettir bunun içinde sigortanızı yaptırırken mutlaka poliçenizi iyi bir şekilde okumalısınız.

30 Mayıs 2020
127 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al