Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortasında bazı kriterler farklılık gösterebiliyor. Örneğin aktif bir çalışan olup olmadığınız, hangi şehirde yaşadığınız gibi durumlar prim fiyatlarınızı etkileyecektir. Prim tutarlarınızla ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş

Tamamlayıcı sağlık sigortası 0–60 yaş arasını kapsıyor. SGK’lıysanız ve 60 yaşın üzerinde değilseniz o zaman tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. 60 yaşında bu sigortaya hizmet veren firma sayısı çok azdır bunun için her firma yaptıramayacağı gibi aynı zamanda fiyatlarda daha yüksek olacaktır.

60 yaşından sonra sigortanızın olmasını istiyorsanız mutlaka öncesinden devam eden bir sigortanızın olması gerekiyor. Örneğin 55 yaşında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırsanız o zaman 60 yaşından sonra da devam edebilmek gibi bir şansınız olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında üst yaş sınırı olmasına karşın alt yaş sınırı yoktur. Bunun için 0 yaşından itibaren tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir.

Yeni doğan bebeğiniz için 14 günü doldurduktan sonra sigorta poliçesi düzenlenebilir. Bebeklerinizin sağlığını güvence altına almak ve ona daha sağlıklı bir yaşam bırakmak istiyorsanız mutlaka yeni doğan sigortası yaptırmanızı öneriyorum.

 Sigortamı Yaptırdım Peki Ya Sonrası?

Tedavi masraflarınızın sizin sağlığınızla ilgili seçimlerinizi etkilememesi için ayıracağınız küçük bir bütçeyle bunu çok iyi başarabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra sağlığınızla ilgili aklınıza gelebilecek her türlü tedavilerinizi de yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdıktan sonra 1 yıl boyunca bu hizmetten ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Güzel olan yanı sıra sigortanızı yaptırdıktan sonra makbuzunuzu alarak vergiden düşebiliyorsunuz. İsterseniz peşin ödeyebilir isterseniz de farklı taksitlere böldürebilirsiniz. Kredi kartına yaptıracağınız taksitler sayesinde ödemelerinizde daha kolay olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile siz, eşiniz ve çocuklarınız anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından en ekonomik şekilde faydalanma şansına sahip olursunuz. Hatta SGK kapsamında ödenen estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen masraflarınız da karşılanır. Ancak bazı özel durumlar poliçe kapsamınıza girmez; Poliçeniz yurt dışı tedavi masraflarınızı karşılamaz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Gözlük, çerçeve, cam, lens ve bunlarla ilgili masraflarınız karşılanmaz. Ancak göz muayenesi ve poliçenizin başlangıç tarihinden önce var olmayan, SGK’nın onayladığı göz ameliyatlarınız teminat altındadır.

23 Aralık 2019
256 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al