Tüp Bebek Ağrılı mıdır?

Tüp Bebek Ağrılı mıdır?

Her kadının vücut işleyiş mekanizması farklıdır. Bazı tedaviler birkaç kadın için tamamen ağrısız olabileceği durumlarda, aynı işlem bazı kadınlar için rahatsızlık nedeni olabilir. Tüp bebek tedavisinin ağrılı olup olmadığına gelince,  bazı adımlar rahatsızlık ve ağrı nedeni olabilir. Fakat bu tedavi olumlu olarak sonuçlandığında  ağrı ve rahatsızlığa değecektir.

Hormonal Enjeksiyonlar

Bir kadının yumurtlamaması kısırlık için geçerli bir nedendir. Tüp bebek için ilk adım, kaliteli yumurta geliştirmek ve onları uyarmak için bir doz hormon enjekte etmektir.

İşlem tipik olarak küçük bir iğne veya yüksek teknoloji ürünü enjekte edilebilir kalem cihazları kullanılarak gerçekleştirilir. Kadınların çoğu hafif rahatsızlık ve tedirginlik hissi yaşar, ancak bu durum hemen geçecektir.

Yumurta Alma Süreci

Başka bir ağrıya neden olan adım, yumurtaların yumurtlamaya ve büyümeye başladığı yumurta alma işlemidir. Tüp bebek uzmanınız hormonal ilaçların dozunun en aza indirerek ağrılarınızı olabildiğince az hale getirecektir.

Yumurta Alma İşlemi Yapılırken

Yumurta toplama işlemi, tüp bebek uzmanınızın yumurtalıklarınızdan kaliteli yumurtaları, ince bir iğne kullanarak vajinadan almasını içerir.

Kadınlar genellikle iğneler nedeniyle bu adımdan korkarlar, ancak iyi bir merkezde yumurta toplama işlemi kadınlardan kaynaklanan herhangi bir rahatsızlık veya ağrıyı ortadan kaldırmak için lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir.

Embriyo Transferi

Genellikle, yumurta toplama sürecinden 3–5 gün sonra, çiftler embriyo transferiyle ilişkili ağrıyı sorarlar. Bu işlem altında döllenen embriyolar kadının rahmine transfer edilir. İşlem tamamen ağrısızdır.

Embriyolar anne rahmine transfer edildikten sonra, embriyoların rahim içinde kalmasına ve hamileliğe ulaşmasına yardımcı olmak için ilaçlarla yaşaması tavsiye edilir.

Tüp bebek işlemleri riskli bir süreç olduğundan dolayı iyi bir merkezde gerçekleşmesi gerekir. İyi bir merkez tercih ettiğinizde süreci size planlarken her şeyi en iyi şekilde düzenleyecektir. Ankara özel sağlık sigortası yaptırdığınızda tüp bebek sürecinizle ilgili olarak genel sağlığınızı da güvence altına alabilirsiniz. Kaliteli bir merkez sizin beklentilerinizi karşılayabilme konusunda gerekli desteği sağlayacaktır. Donanımlı bir hastanede tüp bebek işlemlerinizi gerçekleştiriyor olmanız sizi mutlu sona eriştirebilmek için güvenli olacaktır. Hksigorta.com’dan özel sağlık sigortası teklifinizi almayı unutmayın.

15 Mayıs 2021
109 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al