Kasko Hangi Durumları Karşılamaz?

Kasko Hangi Durumları Karşılamaz?

Kasko sigortası yapılmış olan bir araç geniş bir güvence teminatıyla sarılmış olur. Fakat bazı durumlar vardır ki bunlar kasko kapsamı içerisine girmez. Öncelikli olarak kasko sigortasının aracı kapsam içerisine almadığı durumların neler olduğunu bilmek ve sonrasında genel kapsam içerisinde neler olduğunu anlamak hangi hizmeti alıp hangisinin alınmayacağı konusunda yol gösterici niteliğinde olacaktır. Kaskodaki genel şartlar tüm sigorta firmalarının kasko yaparken uyması gerekli olan konulardır bu nedenle siz istemeseniz ya da talep etmeseniz bile bu şartlar otomatik olarak devreye girer.

Kasko yaptırdığınızda kapsam içerisine girmeyen durumlar ise şöyle başlıklar halinde listelenebilir.

  • Savaş, askeri müdahale, ayaklanma vb. durumlardan kaynaklı hasar durumları.
  • Alkol ya da uyuşturucu madde kullanımına bağlı meydana gelen hasarlar.
  • Sürücü belgesi olmadan trafiğe çıkılması sonucu oluşan kazalar. Ruhsat belgesindeki bilgilerin eksik ya da yanlış olması.
  • Akım ya da onarımı yapılmadığı için araçta oluşan arızanın neden olduğu hasarlar.
  • Lastikle ile ilgili sorunlar.
  • Orijinal parça ya da parçaların değişmesi veya bozulması sonucu oluşan hasarlar.
  • Kazaya karışan diğer kişilerde oluşan maddi ya da bedeni hasarlar.

Kasko sigortası yukarıda belirtmiş olduğumuz durumları kapsamaz, fakat bazı özel isteklerinizin olması durumunda bunu ekstra paketle birlikte teminat altına alabilirsiniz. Örneğin aracınıza sonradan taktırmış olduğunuz bir aksesuar ya da teybi kasko güvencesi altına alabilirsiniz.

Kasko sigortası yaptırdıktan sonra elde edeceğiniz hizmetlerden birisi de ikame araçtır. Olası bir kaza sonrasında aracınızdaki hasarlar onarılıncaya kadar size ekstra bir araç temin edilebilir. Elbette bu da kasko kapsamında olabilmesi için poliçenizde bulunuyor olması gerekir. Peki ikame araç ne kadar süre boyunca sizde kalabilir.

İkame Araç Süresi Nedir?

İkame araç için şartların yerine getirilmiş olması gerekir. Bu şartları biz daha önceki makalemizde belirtmiştik okuyabilirsiniz.  İkame aracınızın talebi onaylandıktan sonra 24 ile 48 saat süreyle araç temini sağlanır. İkame aracın teslim süresi aracın durumu ve sigorta şirketinin genel şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Hksigorta.com’dan Ankara kasko sigortası teklifi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun olan seçenekler ile siz değerli takipçilerimize hemen geri dönüş sağlayabiliriz.

26 Ağustos 2020
508 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al