Tamamlayıcı Sağlık Kapsam içi ve Dışı Durumlar

Tamamlayıcı Sağlık Kapsam içi ve Dışı Durumlar

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’lı ve 59 yaşına kadar olan herkes tarafından yaptırılabilir. Özel hastanelerdeki hizmetlerden çok az bir tutar ödeyerek yararlanmaya yardımcı olan bu sigorta türünün kapsamı teminatlarla belirlenir. Yatarak tedavi teminatı söz konusu olduğunda sigortalı kişi, sigorta başlangıç tarihinden itibaren gerçekleşen tıbben gerekli cerrahi ya da dahili yatışlarda sigortadan yararlanabilir. Ayakta tedavi teminatında ise yatarak tedavi edilen hiçbir işlemin ödemesi sigorta şirketi tarafından yapılmaz.

Ayakta tedavi kapsamında; doktor muayeneleri, laboratuvar işlemleri, görüntüleme hizmeti ve fizik tedavi masrafları bulunur.

Yatarak tedavi kapsamında; yatarak tedaviyi gerektiren durumlar, acil durum ihtiyaçları, kemoterapi gibi tedaviler, yoğun bakım ihtiyaçları ve küçük müdahaleler sonucunda ortaya çıkan masraflar bulunur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsam Dışı Durumlar

Tamamlayıcı sağlık sigortasında her türlü estetik işlem kapsam dışındadır. Estetik yaptırmak kişinin kendi tercihi olduğundan ve tıbbi bir yükümlülüğü bulunmadığından sigorta tarafından karşılanmaz. Aynı zamanda sigortalı kişinin sigorta yaptırmadan önce geçirdiği hastalıklar da poliçe kapsamı dışındadır. Poliçe satın alındıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklar sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Gerekli görülen diş çekimi ya da kanal tedavisi gibi işlemler sigorta kapsamında yer alsa da estetik görünüm için sigortalı tarafından talep edilen işlemler de poliçede yer almaz.

Hksigorta.com Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Alın

Estetiği Karşılayan Ek Teminatlar Mümkün Müdür?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında genel olarak yatarak ve ayakta tedavi ana teminatları poliçeye yansısa da, estetiği karşılayan ek teminatları poliçeye dahil etmek mümkündür. Estetik açıdan bakımlı olmak isteyen kişiler poliçelerine estetiği kapsayan ek teminatın eklenmesini isteyebilirler. Diğer yandan tamamlayıcı sağlık sigortasına eklenen estetik teminatı her estetik işlemi kapsamayabilir. Bu durumla alakalı detaylı bilgi almak için mutlaka sigortanızı yaptıracağınız şirketle iletişime geçmelisiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsıyor Mu?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK’lı olan vatandaşlar gerekli poliçe tutarını ödeyerek özel hastanelerin hizmetlerinden yararlanabilir. Bu sigorta türü ile özel hastanelerde sunulan hemen her hizmetten yararlanmak mümkündür. Yine de tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan ya da yaptırmak isteyen kişiler estetik işlemlerin sigorta kapsamında olup olmadığını merak etmektedir.

18 Mayıs 2020
523 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al