Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sürücü Adaylarının Düştükleri Hatalar

Sürücü Adaylarının Düştükleri Hatalar

Yetişkin olmanın bir göstergesi olarak da kabul edilmiş olan ehliyet sahibi olmak. Yeni bir özgürlük alanına kapılarınızın açılması demek olsa da bir o kadar da risk ve kritikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Sadece araç sahi olmanız ise ehliyetinizin olması ve sizin araba kullanabildiğiniz anlamına gelmez ve yeterli olmaz. Önemli olan konu aracınızı güven çerçevesinde kullanmanızdır.

Sevdiklerinizle veya ailenizde çıkılabilecek bir yolculuk kulağınıza hoş geliyor olsa da yolculuk sırasında karşılaşacağınız en ufak bir olumsuzluk bile güzel başlayan tatilinize gölge düşürebilir. Üstelik sadece kendinizin güvenliğini değil trafikte sizinle birlikte seyreden diğer araçlarında güvenliği size bağlıdır. Yani trafiğe çıkan her kullanıcının ya da çıkmak isteyen sürücünün ehliyet sınavına girerek yeterli puanları alması gerekir. Evet, bu sizin canınızı sıkıyor olabilir fakat bu rahatlıkla araç kullanmak ve engellere takılmamak için bu küçük tepeyi de geçmeniz gerekiyor.

Aşağıda paylaşacağımız bu ufak tavsiyelerle birlikte sınavınız daha rahat geçeceği gibi sınava girerken de içiniz biraz daha rahat olacak.

Teorik Sınava Yeteri Kadar Hazırlanmama

Öncelikli olarak önünüzde geçmeniz gereken bir sınav var ve bu aşamada mutlaka geçmişte çıkmış olan soruları incelemeniz gerekiyor. Bu sorular çıkmayacak olsa bile en azından nasıl tipte sorularla karşılaşacağınızı bilir ve ona göre bir çalışma sistemi oluşturursunuz. Soruların tarzını biliyor olmak sizi rahatlatacaktır. 

Emniyet Kemeri Takmamak

Her ne kadar kendinizden emin olursanız olun sınavda emniyet kemerinizi takmamış olmanız elenmeniz için yeterli olacaktır. Bunun için araca bindiğinizde ilk iş olarak emniyet kemerinizi bağlamalısınız.

Sinyal Kullanmamak

Trafikte bir takım kurallar, gereklilikler ve dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların başında da sinyalleriniz gelir. Mecburi olduğunuz durumlarda dışarıdaki araçları bilgilendirmek için sinyallerinizi kullanmalısınız. Sınavda heyecanlı olduğunuzun farkındayız ve başka şeylere dikkat ederken incelikler aklınızdan gidebilir. Sinyal vermekte bu inceliklerden sadece ve en önemlilerinden bir tanesidir. 

Yanlış Vites Seçimi

Manuel araç kullananların en önemli sorunlarının başında devirsiz araç kullanmak geliyor. Aslında bu durum ehliyet kullanan kişilerinde bazen yapamadıkları konular arasında yer alıyor. Ancak sizin sınavda olduğunuzu düşünürsek doğru vites seçimine mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

23 Ağustos 2019
150 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al