LPG’ li Araçlardaki Problemler ve Çözümleri

LPG’ li Araçlardaki Problemler ve Çözümleri

LPG’li araçların durup dururken verdiği arızalar sürücülerin canını sıksa da benzin fiyatlarına baktığınızda LPG kullanmanın da bir mecburiyet olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Bunun için LPG’ de çıkan bir arıza büyütülmeden işin tamirini yapabilmek çok önemlidir. LPG arızaları farklı nedenlerden dolayı kaynaklanıyor olabilir ancak bunun tespitini yapmadan önce mutlaka aracınız benzinle çalışırken sorun var mı yok mu? Bunu iyi öğrenmeniz gerekiyor. Eğer ki benzinde çalışırken herhangi bir sorun yoksa o zaman LPG ile alakalı olan çözümlere odaklanmak daha mantıklı olacaktır. Benzinde bir problem varsa o çözülmeden sorunu çözebilmenizin de mümkünü yoktur. Benzinde yaşanan bir problem çözüldüğünde otomatikmen LPG’ deki problemde çözülmüş olacaktır. 

 ARAÇ LPG ’DE ÇOK YAKIYORSA

Aracınızın LPG’ de çok yaktığından şikayet ediyorsanız o zaman aracınızın motorunu kontrol etmelisiniz. Çünkü LPG takılı olan araç yağ yakıyor ve su eksiltiyorsa o zaman egzozdan duman atacak ve bu da aracın yakıt tüketiminin yüksek olmasını sağlayacaktır.

Aracınıza LPG taktırmadan önce triger kayışı değişmişse o zaman kayış sente atmış olabilir. Dolayısıyla bu aracın hem benzinde hem de LPG’ de çok yakmasını sağlayacaktır.

Aracın subaplarını fazla sıkmışsanız ya da gevşek bırakmışsanız bu durum aracın LPG’ de çok yakmasına bir nedendir.

Aracın motorunu yeni rektefe etmişseniz bu durumda aracın çok yakmasına neden olacaktır.

Aracın ateşleme sistemleri buji ve buji kablolarını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ki aracınız doğru bir şekilde ateşleme yapamazsa bu durumda fazla LPG yakmasına neden olacaktır.

Bujilerin tırnaklarını kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü tırnaklar büyüdükçe yanma tam olarak gerçekleşmemiş olacağından dolayı LPG sarfiyatı da artacaktır. Bu da aracın hem fazla yakmasını hem de çekişten düşmesini sağlayacaktır.

Aracınızın platinlerinde ve ateşleme sistemlerinde bir problem olduğunu düşünüyorsanız bunun kontrolünü de yapmanız gerekir. Çünkü bu durumda da aracınız daha fazla yakmaya başlayacaktır.

Karbüratörün hava yapması da aracın her iki yakıt türünde fazla yakmasına neden olacaktır. 

Aracın LPG beynini mutlaka kontrol ettirmeniz gerekiyor. Beyinde yaşanacak bir bozukluk çok yakmaya neden olabileceği gibi aracın düzenini de bozacaktır.

09 Ekim 2019
592 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al