Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta ve kasko teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sık Rastlanan Araç Arızası

Sık Rastlanan Araç Arızası

Araç kullanıyor ve sürüşün keyifli olmasını istiyorsanız o zaman dikkat etmeniz gereken en önemli husus aracınızın bakımının zamanında yapılmasını sağlamaktır. Çünkü bakımlı bir araç size kolay kolay sorun oluşturmayacaktır. Ancak otomobiller bazen yolun durumundan, bazen hatalı sürüş tekniklerinden dolayı bir takım arızalarla karşı karşıya kalabilirler. Bizde bu makalemizde sık rastlanan araç arızası hakkında size detaylı bilgiler verelim istedik.

Arızaların neler olduğunu bildiğinizde ve arıza durumuna karşın neler yapılması gerektiğini öğrendiğinizde karşılaşacağınız zor durumdan da kurtulabilirsiniz.

Lastik Arızaları

Lastikler bazen yoldan kaynaklı bazen de sürücü hatasından dolayı patlayabilir. Bu her otomobilin başına gelebilecek olanlar arasındadır. Sürüş esnasında lastiğinizin patlaması halinde ise diğer sürücülerin zor durumda kalmaması için mantıklı hareket etmeli ve lastiğinizi hızlı bir şekilde değiştirmelisiniz. Ancak sizin için önemli olan lastiklerinizin zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmesini sağlamaktır. 

Akü Arızası

Özellikle kış aylarında akü bitmesi en çok karşılaşılan durumların başında geliyor. Akü az kalmışsa kışın aracınızın da zor çalıştığını görebilirsiniz. Sorunu çözemiyor ve sık devam ediyorsa mutlaka değişimini yapmanız gerekiyor. 

Ateşleme Sorunu

Bir otomobilin çalışmasında en sık neden olan şey ise ateşlemeden meydana gelen arızalardır.  Aracınızda ateşleme sistemiyle ilgili herhangi bir sorun olması halinde en kısa sürede servis bakımlarını yapmanız gereklidir.

Sıvı Sızıntıları

Aracınızı bıraktığınız yerde özellikle zeminde sıvılar oluşuyorsa bu durum hiçbir zaman hafife alınmaması gerekiyor. Aracın motor suyu ve yağı buna neden olabilir. Böyle durumda ise aracınızın zarar görmemesi için mutlaka motor yağını ve suyunu zaman zaman kontrol edin.

Elektronik Aksam

Yeni nesil araçlarda ikaz lambaları, sinyaller ve diğer önemli donanımlar uyarılarla hareket eder. Eğer ki aracınızdaki elektronik aksamlarda herhangi bir sorun hissetmişseniz mutlaka aracınızı bir servise baktırmanız gerekir. 

Farlar ve Stoplar

Otomobillerde far ve stoplar en önemli uyaranların başında geliyor. Aracınızda aydınlatma sistemlerinin çalışmaması yalnızca sizin değil karşı sürücülerin hayatlarını da tehlikeye sokacaktır. Bu nedenle farlarınızın ayarlarını ve stoplarınızın yanıp yanmadığını zaman içerisinde kontrol edin.

Yukarıda bahsettiğimiz hususlar her otomobil sürücünün başına gelebilecek olası ihtimallerdir.

03 Ekim 2019
8 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al