Aracımın Çekiş Gücünü Nasıl Artırabilirim?

Aracımın Çekiş Gücünü Nasıl Artırabilirim?

Araçlarda performans artırmanın pek çok yöntemi vardır ve bu makale de bir performansından memnun olmadığınız aracınızı nasıl daha hızlı ve çevik bir hale getirebilirsiniz bunları anlatmaya çalışalım istedik. Önereceğimiz yöntemlerin hepsi madde madde belirtilmiş olacak ve hepsinin de aslında gerçek anlamda işe yaradıklarını söylemek mümkün.

1.Aracınızın Motor Bakımlarını Düzenli Yaptırmalısınız

Aracın performansını artıran önemli husus motorun zamanında bakımının yapılmasını sağlamaktır. Bunun içinde belli periyotlarla ustanıza ya da teknik servise götürmenizde fayda var. İlk iş olarak tüm depoların temizliğini sağlamak durumundasınız. Bunların başında yakıt ve yağ depoları geliyor. Değişim zamanı gelen filtreleri mutlaka gözden geçirmelisiniz. Özellikle de aracın partiküllerinin mutlaka temizlenmesi şart. Bunları yaptığınızda aracınızı orijinal seviyeye getirmiş olacaksınız.

2.Performans Lastikleri Kullanın

Lastikler aracın hem güvenliğini hem de hızını artıran faktörler arasında yer alır. Aracınızın performansının daha da artırılması için klasik lastikler yerine performans lastikleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Performans lastiklerinin farkı yanak ölçüleri ve desenlerinden kaynaklanır. Bu faktörler lastiğin sürtünme kat sayısını azaltacak ve böylece araçta daha yüksek performans sağlayacaksınız. Performans lastikleri aracın çekişinin yanı sıra yakıt tasarrufunda da önemli bir rolü vardır. 

3.Jantları Hafifleştirmek

Bazı sürücüler araçlarında döküm jantlar kullanırlar ancak bu aracın daha da ağırlaşmasına neden olur ve aracı hızdan düşürür. Siz bunun yerine daha hafif olan sac lastikleri denediğinizde aracınızda ciddi bir performans artışı görürsünüz. Unutmayın ki aracınızda 1 kg’lık bir hafiflik performansa %10 oranında etki eder.

4.Chip Tunning Uygulaması

Günümüzde üretilen araçların büyük bir bölümünün elektronik beyne sahip olduğu biliniyor. Yani motor sistemi bir yazılım tarafından kontrol edilir. Siz aracınıza chip tunning Türkçe anlamıyla çip ayarı yatırdığınızda performansının arttığını görürsünüz. Chip tunning uygulamasında aracın orijinal yazılımı değiştirilir yeni yazılım sayesinde aracınızda %15–30 gibi bir performans artışı yaşarsınız.

Hksigorta.com’dan yaptıracağınız Ankara kasko sigortası ile aracınızın aksesuarlarını da kapsam içerisine alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kasko sigortası işlemleri sırasında aksesuarlarınızın da sigortalanmasını istediğinizi söylemek. Kasko sigorta teklifiniz en hızlı şekilde belirlenip fiyat teklifi oluşturulacaktır.

09 Ağustos 2020
233 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al