Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sigortadan Hasarlı Araç Nasıl Alınır?

Sigortadan Hasarlı Araç Nasıl Alınır?

Sigortadan araç alabilmeniz için 3 farklı yöntemden birini tercih etmeniz gerekiyor. Bu seçenekleriniz ise şu şekildedir.

  1. Hasarlı araç satış ağına kayıt olarak  
  2. Sovtaj listelerine dahil olarak  
  3. Eksperlerin sovtaj listelerine dahil olarak

Eksperlerin listelerine dahil olma konusunda normal bir vatandaşın hiç şansı yok. Bunun için referans istenmekte ve sigorta şirketleri ya da eksperlerin iş yaptığı sovtajcılardan referanslarınız yok ise bu sisteme siz dahil olamazsınız. Sigorta şirketinin sovtaj listesine dahil olabilmek için de referanslara ihtiyacınız olacak, Herkesi söz konusu listelere dahil etmemekteler. Bu sebeple herhangi bir referansı olmayan biri için bu yol da kullanım dışıdır.

Sizin hasarlı araç alabileceğiniz tek yol sigorta şirketlerinin hasarlı araç satış ağlarına kaydolmaktır. Bu ağlara ve sitelere normal vatandaşlar da kabul edilir ve açık arttırma usulü araçlar satılmaktadır.

Kasko sigortası fiyatları

Hasarlı Araç Satış Sistemine Kayıt Olma

Her Sigorta şirketinin kendi ağı vardır. Tüm sigorta şirketlerin prosedürleri birbirinden farklıdır. Fakat Bu sistemlere katılmak için yapılması gerekenler bellidir.

Kayıt Olurken Teminat Ödemesi Alınmaktadır.

Yeni kaydolan kullanıcı, sigorta şirketinin banka hesabına belli bir tutar teminat ücreti yatırmak zorundadır.  Hiçbir aracı almaz ve kaydınızı sonlandırmak isterseniz bu ödediğiniz ücreti birçok şirkette geri alabilirsiniz. Üye olurken mutlaka şartlar kısmını okuyunuz.

Teklif Verme Ücreti Usulü

Sadece bazı firmalarda araçlara teklif verebilmek için sanal teklif konturu satın almak zorunda olan sistemlerde mevcuttur.. Bu sistem her sigortada bulunmaz, bazı sigorta şirketleri gereksiz teklif verilmemesi ve sadece ciddi alıcıların teklif verebilmesi için bu sistemi uygulamaktalar.

Pert Araç Nasıl Alınır?

Tüm işlemleri hallettiğinizde, üye olup teminat ödemesini yaparsınız. Artık araç alabilirsiniz. Her marka ve model aracın hasarlı hali fotoları, km ve donanım bilgisi, şase ve plakası açıktır ve siz de sorgulayabilirsiniz. Sigorta şirketi bir açılış fiyatı belirler. Mesela 50,000 TL lik bir araç için 20,000 TL den başlangıç fiyatı verir. Süre olarak genellikle 2, 3 gün sonra ihale kapanır. 2, 3 gün içinde en yüksek fiyatı hangi kullanıcı vermişse araç o kullanıcının olur. Noterden çekme belgeli olarak aracın devri yapılır ve teminatınız yanmaz. O yıllar boyu korunabilir ve çıkarken yine paranızı geri alırsınız.

06 Mayıs 2020
66 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al