Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kasko Teminatı Neye Göre Seçilmeli?

Kasko Teminatı Neye Göre Seçilmeli?

Kasko sigortasının sürücü ve araçlar için güvence olduğundan bahsediyoruz ancak kasko güvencesinin neleri kapsadığı konusunda fikir sahibi olmayanların sayısının da çok fazla olduğunun bilincindeydi. Bizde Hksigorta olarak kasko teminatı neye göre seçilmeli siz değerli müşteri ve takipçilerimiz için açıklayalım istedik. Bu sayede belki de kafanızda kasko sigortası yaptırmadan önce oluşabilecek soru işaretlerinden de kurtulmuş olacaksınız. 

Kasko çeşitleri tüm risklerde güvence sağlar mı?

Tüm sigorta çeşitleri alınan teminatlar ölçüsünde bir güvence verir. Yani sigortanızın yaşanan hasarı karşılaması, seçtiğiniz kasko teminatlarına bağlıdır, dolayısıyla tek bir kasko yoktur. Her sürücü kendi kaskosunu kendi seçer ve kaskosunun limitlerini kendi belirler. Pek çok sürücü, kasko poliçesinin hazırlanma sürecinde teminatlar yerine kasko fiyatına odaklandığı için hasar sürecinde sorun yaşar. Oysa hem kasko fiyatını dengede tutmak, hem de doğru bir kasko poliçesi düzenlettirmek mümkün. Bunun için tek yapılması gereken; doğru bir risk analiziyle teminatları belirlemek ve sigorta konusunda uzman şirketlerle işbirliği içinde olmak. Kasko teminatlarını belirlemenizi hızlandıracak, ipuçlarını sizin için bir araya getirdik.

Kasko fiyat teklifi Ankara

Kasko Teminatlarını Belirlerken Dikkat Edilecekler

Kasko teminatlarına bakmadan önce kaskonuzun genel şartlarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü kaskonun temel teminatları poliçenizin genel şartlarında belirtilmiştir. Sizin ekstra isteyeceğiniz teminatların genel şartlar içerisinde olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Biz daha net olması açısından kasko sigortasının genel teminatlarını da aşağıda size belirtelim.

  • Yanma
  • Hırsızlık
  • Çarpma
  • Çarpışma
  • Üçüncü kişilerce verilecek zararlar gibi teminatların yer alması gerekir.

Kasko poliçesinde fark yaratacak olan ve kafa karışıklığına neden olan ise ek teminatlardır. Kasko kapsamında alabileceğiniz pek çok ek güvence bulunur. Ek teminatlar alınmadan önce bir risk değerlendirmesi yapmak şarttır. Örneğin; çok sık ülke dışına çıkmıyorsanız, yurt dışı teminatı almanıza gerek yoktur. Bu konudaki desteği sigorta şirketinizden alabilirsiniz.

Kasko yaptırılırken gözden kaçırılmaması gereken önemli bir noktada aracınızın üzerindeki aksesuarlardır. Kasko sizin belirtmemiş olduğunuz aksesuarların zarar görmesi halinde karşılamayacaktır. Bunun için ek teminatlarla aksesuarlarınızı da kasko dahiline alabilirsiniz. Bu sayede aracınız daha güvenli bir şekilde kullanma imkanı yakalarsınız.

12 Şubat 2020
98 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al