Sigortadaki 6 Önemli Teminat

Sigortadaki 6 Önemli Teminat

Sigorta poliçelerinin hazırlanmasının nedeni aracınızın ve sizin olası bir kaza sonrasında kendinizi güvende hissetmenizi sağlamaktır. Dolayısıyla tüm sürücüler kendileri ve sonra yayalar için mutlaka üzerlerine düşen görevleri yaptırmalı zorunlu trafik sigortalarını başlatmalılardır. Bunu yapmazlarsa o zaman karşılaşabilecekleri zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırlar ve bu da ister istemez onlara maddi bir külfet yaratacaktır.

Sigorta firmaları sürücülerin kendilerine olan ihtiyaçlarının farkındalar ve rekabet çerçevesinde onlar için en çok fayda sağlayacak olan teklifleri hazırlarlar. Bu teklifler oldukça geniştir ve sürücünün profiline göre de hazırlanabilir. Bunun yanı sıra sigortalarda bazı teminatlar vardır ki onlardan hiç vazgeçmemek gerekir. Bizde bu yazımızda sürücülerin vazgeçmemeleri gereken 6 tane teminattan bahsedelim istedik. 

Zorunlu sivil sorumluluk:

Adından da anlaşılacağı gibi trafik sigortası bir zorunluluk bunun içinde daima temel olanın kapsamlı olması gerekiyor.

Sürücü güvenliği:

Sürücülerin güvenliği çok önemlidir. Bunun için teminatta kısıntı yapmamak önerilendir. Sigorta şirketlerinin büyük bir bölümü sürücü güvenliği teminatını genel kapsam içerisine dahil ederler. Ancak burada alınacak olan tazminatın miktarı da sigorta firmasına göre değişiklik gösterir. Miktar 3 bin ile 30 bin Avro arasında değişiklik gösterir.

Yasal Savunma:

Sigorta şirketleri bu teminatın çok önemli olduğunu düşünürler, bu nedenle, hemen hemen her zaman en basit sigortalarda bile kapsam içinde yer alır. Bununla beraber, bu yasal savunmaya ayrılan bütçe farklı şirketlerde genellikle değişkenlik gösterir, genel olarak bin beş yüzden üç bin Avro’ya kadar olan bir aralıkta oynar. 

Yol Yardımı:

Yol yardımı sürücülerin imdadına koşan en önemli teminatların başında geliyor. Sürücüler güvenli ve huzurlu bir şekilde araçlarını kullanacaklar yolda kalırsam ne olacak çekiciyi nereden bulabileceğim gibi düşünceleri de kafasından çıkarmış olacak. Yol yardımı sürücülerin her türlü yolda kalmasında devreye girecektir.

Camlar:

Otomobillerde güvenliğin en önemli parçalarından birisi camlardır. Sigorta firmaları sürücülerin güvenli olarak sürüş sağlayabilmeleri için ön, arka ve yan camların sigortalamasını yapabilir. Bu her sigorta firmasında olan bir hizmet değildir. Bunun için sigortanızı yaptırdığınızda teminatlarınıza mutlaka bakmanız gerekiyor.

Hırsızlık:

Aracınızı park ettiğinizde olası bir hırsızlık meydana gelmesi halinde devreye girecektir.

Kasko Fiyat Teklifi İçin TIKLAYIN.

29 Eylül 2019
367 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al