Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kahvaltı Neden Önemli Bir Öğündür?

Kahvaltı Neden Önemli Bir Öğündür?

Hepimiz sağlıklı bir beslenme için sabah kahvaltısının önemli bir öğün olduğunu biliyoruz ancak bu önemin neden bu şekilde göz önüne çıkmış olduğunu da çoğumuz araştırmamışızdır. Kulaktan dolma bilgilerle birbirimize hep kahvaltının önemli olduğunu söyler dururuz.

İnsan gece uyuduğunda metabolizmada dinlenmeye geçer dolayısıyla gece yediğiniz yemekler kolay kolay sindirilmez ve bu da çok hızlı kilo alımına neden olur. Sabah kalktığınızda ise hemen kahvaltınızı yapmanız metabolizmanızı da uyandırmanız anlamına gelecektir. Dolayısıyla kahvaltı metabolizmanın hızlıca çalışmaya başlaması için önemli bir öğündür. Bunu bir düzen haline getirmekte çok önemlidir. Çalışan insanların büyük bölümü biraz daha uyumak istiyorum diyerek sabah kahvaltısını iş yerine bırakmayı tercih ederler. Ben ofiste yerim mantığı ise metabolizmanın dengeli bir şekilde çalışmamasını sağlayacaktır.

Aslında yarım saat daha erken uyanarak çayınızı içmek ve kahvaltınızı yapmak sizin güne daha zinde başlamanıza yardımcı olacaktır. Kahvaltınızı yaptığınızda gün içinde yaptığınızda kendinizi daha da enerjik hissedeceksiniz. Düzenli ya da düzensiz beslenmenin insan vücudu üzerindeki etkisi çok fazladır ve bunun içinde asla görmezden gelemezsiniz.

Sabah vücudunuzun alması gereken besinler vardır ve bunları almadığınız da gün içerisinde kendinizi enerjisi düşük ve gergin hissedebilirsiniz. Sizi sersemletecek olan bu durum ancak kahvaltı sayesinde ortadan kaldırılmış olacaktır.

Kahvaltı yapmanın insan psikolojisi üzerinde de etkisi vardır. Güne ne kadar enerjisi yüksek bir şekilde başlayabilirseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Bunun içinde mutlaka protein ağırlıklı beslenmeniz ve gün içerisindeki yorgunluğunuzu minimuma indirmeniz gerekir.

Sabah kahvaltısını yaparken sizi tok tutacak olan besinleri tüketebilirsiniz. Örneğin yumurta protein ağırlıklı bir beslenme olduğundan dolayı iyi gelecektir. Kahvaltı alışkanlığınızı kazanmadan sürekli bir yerlere koşarak gitmeye çalışıyorsanız o zaman bu sizin için iyi olmayacaktır. Eğer ki vaktiniz kahvaltı edecek kadar bile yoksa mutlaka yoğurt veya süt ile yapılabilecek besinleri tüketmelisiniz. Mesela meyve ve bal ya da pekmezi karıştırarak hem kolay hem de lezzetli bir kahvaltı hazırlamış olabilirsiniz.

Sonuç olarak kahvaltı günün başladığı bir zaman dilimidir ve sürekli aynı saatlerde yapılan bir sabah kahvaltısı bir süre sonra sizi daha canlı bir insan haline getirecektir.

31 Ekim 2019
168 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al