Sigorta Şirketi Değişimi Nasıl Yapılır?

Sigorta Şirketi Değişimi Nasıl Yapılır?

Mevcut kasko sigortanızın yenilenme dönemi geldiğinde veya poliçe yenileme dönemi gelmeden sigorta şirketleri arasında geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Kasko sigortası transferi ile birlikte eğer varsa hasarsızlık indiriminize ne olacağını düşünüyor olabilirsiniz.

İşte kasko ve hasarsızlık indiriminin transferi ile ilgili tüm detaylar.

Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Araç sigortanızın poliçe süresi dolduktan sonra farklı bir sigorta şirketine geçişi çok daha kolayken poliçe yenileme dönemi gelmeden iptal talebinde bulunduğunuzda eğer tüm ödemeyi baştan yaptıysanız geri kalan poliçe süreciyle ilgili sigorta şirketi size ödeme yapmak zorunda kalır. Dolayısıyla bu durum sigorta şirketleri açısından her zaman uygun görülmemektedir.

Hksigorta.com Ankara Kasko Sigortası Teklifi Alın

Hasarsızlık İndirimi Aktarımı Nasıl Yapılır?

Hasarsızlık indirimi aktarımı ya da hasarsızlık indirimi transferi adı verilen işlemle ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

  • Şirketten şahsa herhangi bir hasarsızlık indirimi aktarılamıyor olsa da şahıstan şirkete hasarsızlık indirimi aktarılabilmektedir. Ancak şahsın şirket ortaklarından biri olması gerekmektedir.
  • Hususi araçtan kamyonete de hasarsızlık indirimi aktarılabilmektedir. Bunun için aracın satılmış olması şartı göz önünde bulundurulmaktadır.
  • Eşler arası hasarsızlık indirimi transferi ise bir eşe ait olan aracın satıldıktan sonra diğer eşe satın alınan yeni araca aktarılması şeklinde gerçekleştirilir.

Hasarsızlık İndirimi Bozulursa Ne Olur?

Hasarsızlık indirimi aracınızın kaza ve benzeri bir durumda zarar görmesi sonucu bozulabilmektedir. Bu durumda sigorta şirketlerinin aracınıza kademeli şekilde artarak uyguladığı hasarsızlık indirimi oranından yararlanamayabilirsiniz. Ancak hasarsızlık indirimi aracın zarar gördüğü her durumda bozulmaz. Örneğin; cam kırılmaları, radyo hasarları, basit hasarlar, kazaya karışan karşı tarafın tamamen haksız olması ya da aracınızda oluşan hasarı poliçe dışı kendiniz karşılamanız gibi durumlarda hasarsızlık indiriminden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi aracın yaşı, marka ve modeline göre değişebilmekle beraber sonraki yılları takip eden kademeler için de özel indirimler söz konusu olabilir. Ancak kademesi ne olursa olsun aracınıza dair kazanmış olduğunuz hasarsızlık indirimini geçiş yapacağınız sigorta şirketlerinde ve yeni araçlarda da kullanabilirsiniz. Size en uygun kasko sigortası seçeneğini bulmak için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

18 Mayıs 2020
466 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al