Kazalı ve Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Kazalı ve Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı?

Otomobil alınırken mutlaka bütçeye göre hareket etmek gerekir. Bunun için insanlar yeni bir araç alırken ikinci el ya da daha düşük modellere yönelebilirler. Alınacak olan otomobilin fiyatı modeliyle alakalı olduğu için herkesin seçimi birbirinden farklı olabilir. Maddi açıdan yüksek rakamları ödeyemeyecek olan kişiler ise otomobillerde değişen ya da boyalı parçalar olup olmadığını çok önemsemezler. İkinci el piyasasında rakamlar sıfır bir otomobilden çok daha uygun olduğundan dolayı tercih sebebi olacak.

Hasar kayıtlı otomobiller için konuşacaksak bunların fiyat açısından normal araçlara göre daha uygun fiyatla satıldığını biliyoruz. Fakat düşük fiyat olması da bu araçları direk olarak tercih edeceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer ki otomobilden anlıyorsak kendimiz detaylı bir incelemek gerekiyor. Yada aracı bir ekspertiz yada ustaya göstermekte fayda vardır. Onlar sizin için araçla ilgili merak edilen her türlü bilgiyi vereceklerdir. Hasar kayıtlı otomobil hakkında ne kadar çok şey bilirseniz bu sizin için o kadar iyi olacaktır. Üstelik aracı tekrar satarken nasıl olduğunu da bilirsiniz.

Günümüzde ekspertiz hizmeti veren firmalar otomobil alıcılarının beklentileri doğrultusunda hareket ettiklerinden dolayı size yol göstereceklerdir. Sizde bu sayede mantıklı bir seçim yapabilir. Hak etmeyen bir araca hak etmediği bir ücreti ödememiş olursunuz.

Peki, hasarlı bir otomobil alırken neye dikkat edilmesi gerekiyor?

Hasarlı Otomobil Alırken

Hasarlı otomobil denildiği zaman ilk akla gelen araçtan eski performansın alınmayacağıdır. Ancak bunu net bir şekilde öğrenebilmek için mutlaka bu işi bilen birilerinden destek almanız gerekiyor. Kısacası hasarlı bir otomobil alırken mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Örneğin hava yastıkları açılmış bir aracı satın almamak gerekiyor. Hava yastığı açılmış bir araç hasar kayıtlı demektir.

HKsigorta olarak şöyle bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Bir otomobilin kaza neticesinde hava yastığı açılmışsa o araç güvenlik konusunda tam başarı sağlamıştır. Yani güvenli bir araçtır.

Ağır hasarlı otomobiller pert olarak değerlendirilir. Hasar almış bir otomobil demek aracın fiyatının da ciddi anlamda düşmüş olduğu anlamına gelecektir.  Satın alacağınız otomobiller ilgili olarak son anda pişman olmak istemiyorsanız mutlaka aracı iyice kontrol ettirmelisiniz.

13 Temmuz 2019
760 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al