Sigorta Acenteleri Ne Hizmet Verir?

Sigorta Acenteleri Ne Hizmet Verir?

Eviniz, aracınız, sağlığınız ve sevdikleriniz kısacası onların başına gelebilecek her türlü olumsuzluklar sigorta kapsamı içerisine alındığı zaman güvende olacaktır. Günlük yaşamımız içerisinde az önce bahsettiğimiz gibi evimizi, arabamızı ve sağlığımızı korumaya çalışırız ancak bazen bizim dışımızda gelişen olaylar karşısında zarar görebilirler. Dolayısıyla sigorta işte bu noktada devreye girerek bizi maddi ve manevi olarak koruma altına alır.

Hayatımızı derinden etkileyecek olan bu olaylar karşısında kendinizi güvene almanız ise ancak sigorta firmalarından alacağınız bir hizmetle mümkün olacaktır. İşte sigorta acenteleri bu noktada devreye girerek sizin ihtiyacınız olan bu sistemi uygular. Kısacası sigorta acenteleri sigortalı ile firma arasındaki bağı kuran bir köprüdür ve bunun içinde çok önemlidir. Türkiye’de zorunlu olan bazı sigorta türleri vardır ve bunları mecburiyet dahili içerisinde olan herkesin yaptırması gerekir. Örneğin bir aracınız varsa mutlaka zorunlu trafik sigortasını yaptırmalısınız. Aksi takdirde trafiğe çıkamazsınız çıkarsanız ceza yersiniz ve aracınız otoparka çekilir. Bunun yanı sıra eviniz varsa mutlaka DASK yaptırmalısınız. Aksi takdirde evinize elektrik, su, doğal gaz gibi zaruri ihtiyaçlarınızı sağlayamazsınız. Bunların sizin hayatınızda olmaması demek ise yaşamınızın durduğu anlamına gelir ve ilkel bir şekilde ortada kalırsınız. Bu nedenle de sigorta acentelerine büyük iş ve sorumluluk düştüğünü söylemeden geçmeyelim.

İşin diğer bir bölümünde ise Türkiye’de hizmet veren çok sayıda sigorta firması vardır ve bu sigorta firmalarının hepsinin sigorta fiyatları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla siz bir sigorta işlemi yaptıracaksanız her firmadan teklif alıp fiyatlarını da gözden geçirmeniz gerekiyor. Ancak bunları kendiniz yapamayacağınız içinde sigorta firması devreye girer ve tüm sigorta firmalarından teklifler alarak en uygun olan sigorta poliçesini size sunar. Sizde zorunlu olan bu sigortayı acenteler aracılığı ile yaptırmak zorunda kalırsınız.

Yukarıda sigortalar konusunda zorunludur dedik ancak bu sigortaların aslında ne kadar önemli olduğu da başımıza bir iş geldiği zaman ortaya çıkar. Mesela evinizde bir yangın çıktı ya da deprem oldu siz sigortanızı yaptırmazsanız o zaman tüm zararınızı kendiniz üstlenmeniz gerekir ve bu da sizi sarsar. Ancak sigortanızın olması halinde sigorta size zararınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Bu da elinizin kuvvetlenerek yolunuza daha güvenli bir şekilde devam etmenizi sağlar.

19 Haziran 2019
461 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al