Sağlık Sigortası Hasar Talebi

Sağlık Sigortası Hasar Talebi

Sağlığınızla ilgili olarak tedavi amaçlı hastaneye gittiğiniz zaman en çok uğraşmak istemeyeceğiniz şeyinde sigorta şirketiyle uğraşmak olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü gereksiz prosedürler sizin zaten sıkıntılı olan süreciniz içerisinde daha da canınızın sıkılmasına neden olabilir. Hazırlanacak olan bir sürü evrak ve sigorta şirketinizin neyi ne şekilde talep ettiği gibi sorunları bilmiyor olmak sizi daha da karmaşık bir hale dönüştürebilecektir. Ama bu durum sizi kesinlikle korkutmasın, çünkü sağlık sigortası hasar talebi oluşturmak öyle tahmin ettiğiniz kadar sıkıntılı ve uzun süren bir işlem değildir. HKsigorta olarak hazırladığımız bu yazımızı okuduğunuzda bunu öğrenmiş olacaksınız.

Süreç Nasıl İşliyor?

Sağlık sigortanızdan tam olarak faydalanmak istiyorsanız yalnızca sağlık sigortası hasar talebi işlemini biliyor olmanız yeterli olmayacak. Bunun yanı sıra sağlık sigortası poliçenizi de iyi okumuş ve anlamış olmanız gerekli. Yani kapsamına nelerin dahil olduğunu bilmeniz gerekiyor.  Bir Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası satın aldığınız zaman size sunulmuş olan teminatları ve bu teminatların içeriklerini iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü bazı hastalıklar devre dışı bırakılmış olabilir. İleride sağlığınızla ilgili sıkıntı yaşamak istemiyorsanız bunları bilmeniz şart. 

Sağlık sigortası fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılırken hangi özel hastanelerle anlaşmasının olduğunu öğrenmelisiniz. Çünkü her hastaneye gittiğinizde muayene olamama durumunuz söz konusu. Hasar talebiniz oluşturulurken ise poliçenizdeki tenzili muafiyeti veya katılım payı varsa sizin masraflarınızın ne kadarını karşılayacağınızı bilmeniz gerekiyor. 

Eğer benim tamamlayıcı sağlık sigortam var ve hiçbir ücret ödemek istemiyorum diyorsanız o zaman sigorta şirketinizin hasar talebinizden ne kadar erken haberdar edilmesi gerektiğini de öncesinden bilmeniz şart. Çünkü ücretsiz olarak faydalanabilmeniz için mutlaka sigorta şirketinizin onayının olması gerekiyor. 

Bazı sağlık sigortaları hastanede özel oda masraflarını karşılamaz ve sınırlı olur. Bu sınırlar çerçevesinde hastaneden oda talebinde bulunurken daha dikkatli olursunuz.

Her sigorta şirketinin poliçesinde bekleme süresi farklıdır. Bunun içinde bir hasar talebi oluştururken öncelikli olarak sizin rahatsızlığınızla ilgili olarak bekleme süresinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. 

Sağlık sigortası kapsamında size sunulan ek teminatları mutlaka öğrenin. Mesela ambulans hizmetinden veya evde bakım hizmetinden yararlanabiliyor musunuz?

08 Nisan 2020
453 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al