Acil Sağlık Sigortası Nedir?

Acil Sağlık Sigortası Nedir?

Hayat sürekli olarak bir mücadele ve koşturmaca ile geçerken insanlarda sağlıklarını, eşyalarını, mallarını güvence altına almaya çalışıyorlar. Özellikle de şehir yaşamını düşündüğümüzde burada daha dikkatli ve temkinli hareket etmek gerekiyor. Çünkü stres, düzensiz hayat ve trafik gibi hayatınızı riske atacak pek çok faktör var. Tüm bunları düşünerek çalışmak zorundasınız ve çalıştığınız sürece de sağlığınızı güvence altına almak için bir Sosyal Güvenlik sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor. Ancak SGK’lı olmanız sizin her türlü sağlık hakkından yararlanacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü size sunulanla yetinmek durumundasınız.

Bu durumun her vatandaş için aynı olduğunu düşünürsek sizde milyonlarca insan içinden bir tanesiniz ve alacağınız sağlık hizmeti ister istemez yaşam kalitenizin düşmesine neden olacaktır. Örneğin her hastaneye ücretsiz olarak gidemezsiniz gitmiş olsanız bile sizden ekstra bir ücret talep edilebilir. İşte acil sağlık sigortası uygulaması böyle durumlarda her zaman iyidir. Bu sigorta sayesinde siz ve sevdikleriniz sağlık konusunda güvence altına alınacaktır. Acil sağlık sigortasının kapsamına baktığımız zaman tedavi, teşhis, müdahale gibi durumları kapsıyor. Hatta acil sağlık sigortası içerisinde diş bakımı, sağlık taraması ve genel sağlık taraması gibi hizmetlerden de yararlanılabiliyor.

Kimler Acil Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Acil sağlık sigortasından yararlanabilmeniz için belli bir yaş aralığında olmanız gerekiyor. bu yaş aralığı ise 18–65 yaştır. Bunun dışında Türk vatandaşı olan ve Türkiye sınırları içerisinde olan herkes bu hizmetten yararlanabilir.

Acil Sağlık Sigortası Avantajları

Her sigorta çeşidinde olduğu gibi acil sağlık sigortasında da süre 1 yıl olarak belirlenmiştir. Bu süre içinde her türlü acil sağlık ihtiyaçlarınızda yararlanabilirsiniz. Acil sağlık sigortasının diğer sigortalara göre farklı bir uygulaması da vardır bu da online doktor hizmeti. Bu avantaj sayesinde doktorunuzla yüz yüze görüşmek zorunda olmayabilirsiniz. Online sistem sayesinde yüzleşerek konuşmaya cesaret edemediğiniz sorunlarınızı da çözebilirsiniz. Acil sağlık sigortasında prim miktarı ise yaşa ve cinsiyete göre değişiklik gösterir.

Acil Sağlık Taraması Teminatı

Acil sağlık sigortası hizmetinden faydalanabilmeniz için sigortanızın başlamasından sonra 4 aylık bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bu 4 ayın sonunda sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.  Ne zaman sağlık konusunda sıkıntı içerisine gireceğinizi bilmediğiniz için ne kadar erken yaşta başlatırsanız sağlığınızı da güvence altına almış olursunuz.

24 Nisan 2019
492 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al