Sıfır Otomobillerde Sigorta Başlangıcı

Sıfır Otomobillerde Sigorta Başlangıcı

Türkiye’de zorunlu trafik sigortası uygulaması her araç sürücüsünün mutlaka yaptırması gereken yasal bir yükümlülüktür. Dolayısıyla yeni bir araç aldığınız zaman aracınız ister sıfır olsun ister ikinci el mutlaka trafik sigortasını yaptırmanız gerekiyor. Aracınızın trafik sigortasına ek olarak ise isterseniz kasko yaptırmak gibi bir tercihiniz daha olabilir. Bu sayede aracınızı tam bir koruma içerisine almış olursunuz.

Bizim makalemiz yeni yani sıfır bir araç olduğunda ise trafik sigortası ile birlikte kasko sigortasının da olmazsa olmazlardan olduğunu söylemeden geçmemenin doğru olmayacağı görüşündeyim. Zira sıfır bir araç sürücüsü için her zaman değerli olmuştur. Bunun içinde sıfır araç aldığınız zaman kaskonu mutlaka yaptırmak istersiniz. Sıfır otomobillerde bazı satış firmaları müşterilerinin memnuniyetini artırabilmek için onlara kasko ve sigorta hediyesi vererek kendileri yaparlar.  

Sıfır bir araç alacaksınız ancak aracı almadan önce sigortasının fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Aracınızın sizin üzerine kayıtlı olmadığını düşündüğünüzde acaba kafanızdaki soru işareti bu araç için kasko ve trafik sigortası teklifi alabilir miyim? Oluyor. Evet, bir araç sizin üzerinize olmasa bile o araç için aşağı yukarı bir sigorta teklifi alabilirsiniz. Bu aracın ruhsata kaydedilmiş olduğunu düşünürseniz onun bile fiyatı aşağı yukarı bellidir.

Gelelim sorunun yanıtını vermeye. İster ikinci el bir araç alın isterseniz sıfır bir araç direksiyona oturduğunuzda ilk ilk olarak hemen bir sigorta firmasına giderek sigorta işlemlerinizi başlatmanız gerekli. Bunu genelde sürücüler araçlarına binmeden oturdukları yerden sigorta firmalarını arayarak kredi kartı ile aldıkları hizmet neticesinde sağlayabilirler. HKsigorta olarak bize ulaşan her müşterimize anında sigorta poliçesini oluşturup sunabiliyoruz. Üstelik artık sigorta poliçesinin eskiden olduğu gibi yanınızda olmasına da gerek yok. Sistem bir çevirmeye girdiğiniz zaman doğrudan aracın sigortalı olup olmadığını algılayabiliyor.

Buda istediğiniz her firmadan sigorta hizmeti alabilmenizin yönünü açıyor. Kasko ve sigorta konusunda bazı galeri ve satış firmalarının da bu işi kendi bünyelerinde yaptıkları biliniyor. Bu anlamda onlardan aracınızı alırken direk olarak fiyat teklifi alarak sigortanızı da başlatabilirsiniz. Bu durum sizin bulunduğunuz yerle de alakalı olan bir konudur. Yoğun bir trafiğin içerisine hemen girilecekse otomobili hareket ettirmeden yapmak çok daha mantıklıdır.

18 Mayıs 2019
576 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al