Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerli?

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerli?

Seyahat sigortası diyoruz ancak bu sigortanın hangi ülkelerde geçerli olduğu ve hangi ülkelerin zorunlu tuttuğu da merak ediliyor. İsterseniz makalemizin devamında bu konuyla ilgili siz değerli takipçilerimize detaylı bilgiler verelim.

Seyahat sigortası sigorta şirketleri tarafından belli teminatlar doğrultusunda verilmiş olan bir güvencedir. Bu sigortanın geçerli olduğu ülkeler Schengen vizesi talebinde bulunan ülkelerdir. Hatta bu ülkeler bu sigortanın yapılmasını zorunlu tutarlar. 

Seyahat sigortasında teminatlar tüm ülkelerde aynıdır. Buna göre hangi ülkeye giderseniz gidin sigorta şirketi size 30 bin Euro’ya kadar güvence sunacaktır. Gittiğiniz ülkelerde yaşayacağınız sağlık probleminizde eğer ki ek teminatlarınız yoksa hastane masraflarınızın tamamı karşılanır. Bu sayede sağlığınızı güvence altına almış olursunuz. Seyahat sigortası aynı zamanda sizin yolculuk esnasında bagajlarınızı da sigortalar. Kaybolma, çalınma, unutulma gibi durumlarda bagajınızın bulunmasına destek olarak eşyalarınızı bir an önce size tekrar kavuşturacaktır. İnsanlar seyahat etmeyi kafa dinlemek, ziyaret etmek, gezmek için tercih ederler. Dolayısıyla bu tur yolculuklar sırasında ve esnasında sorun yaşamak ise tüm planı alt üst edebilir. Sigortanız varsa belki psikolojik olarak sıkıntı çekeceksiniz ancak maddi olarak bir koruma altına alınmış olacaksınız.

Seyahat sigortasının yaptırıldığı başka ülkelerde vardır ve bu ülkeler için yaptıracağınız sigortanın prim tutarlarında ve teminat miktarında farklılık gösterebilirler.

Schengen dışında kalan ülkelere ise prim tutarları ve teminat miktarı farklılık göstermekle birlikte

Seyahat sigortası tüm Schengen ülkelerinde geçerlidir ve ülkenin pahalı olması ya da olmaması sigorta fiyatı ve teminatında değişiklik yapılmasını gerektirmez. Bunun için hangi ülkeye giderseniz gidin yaptırdığınız seyahat sigortanız sayesinde aynı kalitede sağlık hizmeti alırsınız. Gidilecek ülke ekonomisine göre teminat limiti belirlenir. Limit Euro ya da dolar üzerinden hesaplanır.

Schengen ülkelerine kıyasla prim ödemesi daha yüksek olan sigorta türüdür. Afganistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Küba, İran, Suriye, Sudan, Kuzey Kore ve Kırım hariç olmak üzere tüm dünyada geçerlidir.

Seyahat sigortasının kapsam dışında tutulduğu ülkelere baktığımızda genelde askeri riskler yani darbelerin olma ihtimali veya olduğu ülkelerdir.

Seyahat sigortası ile ilgili HKsigorta.com’dan bize ulaşabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

27 Aralık 2019
143 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al