Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

Her insanın isteği şu hayatta sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmektir. Bu onun en doğal hakkı ancak yediğine içtiğine dikkat ettiği sürece bunu yapabileceğini de bilmesi gerekiyor. İnsan hastalıktan korunabilmek için vücudunun ihtiyacı olan besinlerle beslenmek zorunda ve yiyeceklerini de buna göre tüketmek zorundadır. Fakat bazı zamanlarda bazı kişiler yediklerine ve içtiklerine ne kadar çok dikkat ederse etsin gerek genetik nedenlerden gerekse yaşamın getirdiği stresten hastalıktan kaçamıyorlar. Hatta beklenmedik bir şekilde gelen kaza ve yaralanma gibi durumlarda buna örnek olarak gösterilebilir. Misal bir trafik kazası sonrasında hayatınızın geri kalan bölümünü bir başkasına bağımlı olarak geçirebilirsiniz. Böyle konular her ne kadar kader olarak değerlendirilse ve kaderin önüne geçemiyor olsanız da sonraki süreçte kendinizi koruma altına almış olmakta sizin için önemli olacaktır. Bu nedenle halen sağlığınız yerindeyken ve kronik bir hastalığınız oluşmamışken tamamlayıcı sağlık sigortası yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sigortadan herkesin yararlanması mümkün değil. Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı herhangi bir şekilde ve zamanda beklenmedik bir şekilde hastalanırsanız devreye girerek özel hastane masraflarının karşılanmasını sağlamaktır. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmış olsanız bile sağlığınıza önem vermek için neler yapmanız gerekiyor?

Beslenmenize Dikkat Edin

Beslenmenin insan sağlığı için önemine yukarıda değinmiştik ancak bu konuyu açmak gerekirse şöyle söyleyebiliriz. Herkesin ilk iş olarak sabah kahvaltısını atlamaması gerekiyor. Çünkü sabah kahvaltısı günün en önemli öğünüdür ve bunu dengesiz yaptığınız zaman etkisini gün boyunca göreceğiniz gibi kilo almanızın da ilk nedeni olarak gösterilebilir. Öğlen yemeği asla atlanmamalı ancak ara öğün tüketmeniz ana öğünlerde fazla yememeniz için önemlidir. Akşam yemeklerinin saati 7’yi geçmemesi gerekiyor. 

Düzenli Uyku

Uyku bir insanın hayatında en az beslenme kadar önemlidir. Dengeli beslenerek düzenli uyku uyuyan kişiler sağlıklarını korumuş olurlar. Çünkü vücut direnci bu sayede daha fazla artmış olacaktır. Uyku düzeninde standart çok önemlidir.

Spor

Gün boyunca oturmak demek kilo alımını tetiklediği gibi sizi miskinleştirecektir de. Bunun için düzenli spor yaparak daha sağlıklı ve zinde kalabilirsiniz. Yapılacak olan spor ise kişinin yaşına göre değişiklik gösterecektir.  

15 Mart 2019
170 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al