Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilecekler

İnsanın temel ihtiyaçları arasında yemek içmek kadar sağlık sigortası da önemli bir konudur. Hatta özel sağlık sigortasının bir özgürlük olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise istediğiniz doktora gidebilmeniz ve istediğiniz hastaneyi seçebiliyor olmanızdır. Bunu sağlık sigortanız olmadan yapabilmeniz pek mümkün değil yaptığınızda da ciddi bir bedel ödemek durumunda kalırsınız. Sigorta şirketlerinin tamamı çeşitli sigorta seçenekleri sunuyorlar. Üstelik bu sigorta ürünlerinin içinde de farklı çeşitler var. Bunun içinde bir sağlık sigortası yaptırmadan önce benim için en uygun sağlık sigortası hangisidir. Bunun sorusunu sormanız gerekiyor. Bu sorunun yanıtını bulabilmeniz içinde önce bir takım ipuçlarını sizinle paylaşalım dedik.

Özel sağlık sigortalarında primler hiçbir zaman standart değildir. Yani sigorta şirketleri sigortalılarına kişiye özel hizmetler sunar ve bunun içinde teklifler hazırlar. Bunun için sigorta ihtiyaçlarınızı doğrudan anlatmalı ve doğru bilgileri vermelisiniz. Yalnız kendiniz için değil aileniz içinde sigorta yaptırmak istiyorsanız bunun için bilgi vermeniz gerekiyor.

Sağlık sigortası yaptırmanız için SGK’lı olmanız şart değildir.

Sağlık sigortasını yaptırmak için 18-65 yaş arasında olmanız gerekiyor. Sigorta olabilmeniz için önce bir değerlendirme yapılması gerekiyor. Bazı sigorta firmalarında yaş aralıkları birbirinden farklı olabiliyor.

Sağlık sigortalarında iki ana teminat vardır. Bunlardan birincisi yatarak tedavi ikincisi ise ayakta tedavidir. Her ikisine de istediğiniz şekilde sahip olabilirsiniz.

Yatarak tedavi tek başına sahip olunabilir.

Sağlık sigortası altında ürün sayısı çok olabilir. Mesela seyahat sağlık sigortasını ele alacak olursak bu sigorta özel isteklerinize yanıt verebilecek olan bir üründür. Yalnızca sağlık sigortasının sahibi olarak seyahatlerinizde sizi güvence altına almayacaktır.

Sağlık sigortasında bazı ürünler ise sahip olduğunuz sigortayı destekleyen türdedir. Mesela özel bir hastaneye gittiğiniz zaman SGK kapsamında aldığınız hizmetin standartlarını yükseltmek istiyor ve maliyeti düşürmek amacındaysanız o zaman size tamamlayıcı sağlık sigortası önerilecektir. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz zaman SGK’nızın da olması gerekiyor.

Sağlık sigortasını yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususların başında primler geliyor. Ödediğiniz bu primlerin karşılığında nasıl bir hizmet alacaksınız bunu bilerek hareket ettiğinizde avantajını da tam olarak yakalayabilirsiniz.

Unutulmaması gereken en önemli nokta ise sağlık sigortanızı genç yaşta yaptırmaktır. Çünkü ne kadar erken yaptırırsanız o kadar büyük avantajlar elde edersiniz.

20 Ağustos 2019
180 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al