Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Grup Hayat Sigortası Nedir?

Grup Hayat Sigortası Nedir?

Grup hayat sigortasının amacı iş yerinizde çalışan işçilerinizin ve ailelerinizin hizmet verdikleri süre içerisinde yaşayabilecekleri olumsuzluklara karşın güvence altına almaktır. Kısacası grup hayat sigortası yapıldığı zaman yaşam standardınız korunmuş olur ve bu sayede avantajlı bir konuma geçersiniz. Grup hayat sigortası yaptırarak çalışanların hayatlarına değer verdiğinizi göstermek istediğinizde poliçeniz dahilinde aşağıdaki teminatları da almış olursunuz.

Vefat Teminatı

Sigortanızı yaptırırken belirlenmiş şartlar doğrultusunda sigortalılık süreciniz içerisinde vefat durumun gerçekleşmesi halinde poliçe de belirlenmiş olan miktar kadar yapılan tazminat ödemesine denir.

Kaza Sonrası Vefat Teminatı

Olası bir kazayla karşılaştınız ve sonucunda vefat durumu gerçekleşti. Bu durumda ferdi kaza sigortası devreye girer.

Maluliyet Teminatı

Poliçenizin şartları doğrultusunda yaşadığınız bir kaza sonrasında maluliyet durumunun oluşması ile devreye girecek olan bir teminattır. Bu teminattan tazminat alabilmeniz için sürekli maluliyet durumunun sürekli olarak gerçekleşmiş olması gerekiyor. Alınacak tazminat ise sigortanın bedeli maluliyetin oranıyla çarpılarak ortaya çıkar.

Hastalık Sonucu Maluliyet Teminatı

Maluliyet teminatının devreye girmesi için sürekli bir hastalığınızın olması gerekmez. Daimi ve kısmi olan hastalık durumlarında da maluliyetin derecesine göre tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Poliçede yazılı olan limitler ise tazminatın alınması sırasında çok önemlidir. Bunun için limitlerinizi ne kadar yüksek tutarsanız alacağınız tazminatta o kadar yüksek olacaktır.

Tedavi Masrafları Teminatı

Yaşadığınız bir kaza neticesinde oluşan tıbbi bakım giderlerinin karşılanması için düzenlenen teminat türüdür. Hastane içinde ve hastane dışında makul ve olağan giderler tedavi teminatları kapsamında karşılanır. Temin ise fatura karşılığında olur.  Grup sigortasında toplu taşıma araçlarında yaşayacağınız kaza neticesinde hayatın kaybetmesi durumu meydana gelirse tazminat ödemesi poliçede belirtilmiş olan limitler doğrultusunda yakınlarına ödenir.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Sigortanızı başlattıktan sonra tehlikeli bir hastalık meydana geldiğinde poliçenin üzerinde belirtilen miktarlarda sigortalıya tazminat ödemesi gerçekleştirilir.

Hayat sigortalarına genel olarak baktığımız zaman insan hayatı odaklı hizmet verir. Bunun için standart bir hayat sürerken sonrasındaki süreçte başınıza nelerin gelebileceğini bilemediğiniz için yaşamı riske atmanın bir anlamı yoktur. Zor zamanlarınızda bir de maddi açıdan sıkıntı yaşamak istemiyorsanız sigortanıza mutlaka önem vermenizi tavsiye ederiz.

30 Haziran 2019
141 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al