Arabadaki Çizikleri Nasıl Kaybedebilirim?

Arabadaki Çizikleri Nasıl Kaybedebilirim?

Aracımız bizim için önemli. Çünkü bir araç almak için tüm birikimlerimizi vermek zorunda kalıyoruz. Böyle olunca da emek vererek satın aldığımız aracımızın başına bir şey gelmemesi içinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Aracınızın başına bir şey gelmemesini istiyorsanız öncelikli olarak park edeceğiniz yeri özenle ve koyucu bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Çünkü araba çizilmelerinin büyük bir çoğunluğu aracın rastgele bir yerlere bırakılmasından kaynaklanıyor. Fakat bu demek değildir ki aracımı koyacağım bir garajım var ve koruması da oldukça iyi aracım asla çizilmez. Tabi ki sizin tüm önlemlerinize karşında aracınız çizilebilir. Ancak bu çizikler ince ise onları kaybetmeniz de mümkün olabilecektir. Peki, aracınızdaki bu ince çizikleri kaybetmek için neler yapmanız gerekiyor.

Araç Çiziklerini Yok Etmek

Çizikleri kaybetmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk işlem aracınızın her yerini temiz bir şekilde yıkamanız olacaktır. Eğer ki arabanızın temiz olduğunu düşünüyorsanız bu durumda sil baştan yıkamanıza da gerek yoktur. Ancak araç yıkandıktan sonra kullanılmasa bile çevredeki zararlı elementler hava ve rüzgarla birlikte arabanızın boyasına yapışacaktır. Aracınızı yıkadığınızda bunlardan arındırmış olursunuz ve çiziklerinizin yok edilmesinde size yardımcı olacaktır. 

Aracınızın yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalısınız. Aracınızı yıkayıp kurulamadan aslan çizik gidermeye başlamamanız gerekiyor. Bunun nedeni ise yıkama sonrasında kaportada kalan su ya da deterjan çizik giderme konusunda beklediğiniz etkiyi sağlamayacaktır. 

Aracınızı yıkadınız kuruttunuz ve artık ürün kullanmaya geçebilirsiniz. Piyasa da çizik gidermeye yarayan kaliteli ürünlerin olduğunu biliyoruz. Bunun içinde size bir marka ismi vermek yerine kendi arkadaşlarınızdan tecrübeleri doğrultusunda isim alabilirsiniz. Bu sayede etkisi kanıtlanmış olan ürün kullanmış olursunuz.

Piyasada çizik giderici çok sayıda ürün bulunuyor. Genelde bu ürünlerin büyük bir çoğunluğunun amacı aracın kaportası üzerindeki örümcek ağı görüntüsünün ve kuş pisliklerinden kurtulmak için mükemmel bir tercihtir. Burada dediğimiz gibi ürün kullanımı konusunda tercih sizin elinizde olacaktır. Ürünü bir parça sünger üzerine döküyorsunuz ancak çok miktarda sürmemelisiniz. Çizik üstünü kapanana kadar ovalamaya başlayın. Aracın kaportasındaki ince çizikler bu şekilde ortadan kaldırılmış olacak. Aracınızın boyasına ve kaportasına zarar vermemek için mutlaka sürdüğünüz miktarın az olmasını sağlamalısınız.  

12 Mart 2019
692 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al