Sağlık Sigortaları Hangi Hastane Masraflarını Karşılıyor?

Sağlık Sigortaları Hangi Hastane Masraflarını Karşılıyor?

Sağlık sigortaları içerdiği teknik nedenlerden dolayı sürekli olarak birbirine karıştırılıyor ve insanların kafasında hep bir soru işareti oluyor. Bizde buradan yola çıkarak siz değerli müşteri ve takipçilerimize sağlık sigortalarının hangi hastane masraflarını karşıladığına dair bilgiler verelim istedik. Bu şekilde sigortanızı yaptırmadan önce bilgi sahibi olabileceğiniz gibi poliçenizi okumadıysanız bu sayede fikir edinmiş olursunuz.

Hastane Masrafları

Sağlık sigortalarında hastane masrafları hastane öncesi ve sonrasındaki işlemlerin tamamını kapsıyor bunun içinde birçok ayrı masraf kalemi yer almaktadır.

Oda ve Refakatçi

Hastaneye gittiğinizde odanızın özel olmasını istersiniz ve bunun içinde belli bir ücret ödemeye hazır olursunuz. Eğer ki sağlık sigortanız yoksa yatacağınız süre uzun ise bu durumda ciddi bir özel oda ücreti ödemek durumunda kalırsınız. Bu ücret kalacağınız süreye göre artıp azalabilmektedir. Ancak özel sağlık sigortanız varsa sigorta şirketi sizin özel oda masraflarınızın tamamını karşılayacaktır. Bazı sigorta şirketleri ise burada bir limit koymuşlardır bunun içinde sizin mutlaka özel oda ücretleri konusunda limitlerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise iş biraz daha farklıdır bu sigortada hiçbir masraf ödemesi yoktur.

Tahlil Ücretleri

Hastaneye gittiğinizde genelde direk olarak tahlil isterler. Bunun içine röntgen de dahil olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda ise tüm bu masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanacak ve siz bir ücret ödemeyeceksiniz. Bunun yanı sıra ekstra ilaçlar uygulanacaksa bu uygulamalarda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında tüm tedavi, tahlil, tetkikler ödeme kapsamı içerisinde yer almaktadır.

Yoğun Bakım Ücretleri

Hastaneye yalnızca tetkik için gidilmiyor dolayısıyla bazen gözlem amacıyla da yoğun bakım hizmeti almak durumunda kalabiliyorsunuz. Böyle durumda ise sigorta şirketi yoğun bakım ücretlerinin tamamını karşılayacaktır. Yoğun bakım her zaman ekstra harcamalar gerektiren bir yerdir ve bunun içinde sağlık sigortası burada en doğru desteklerin başında gelir.

Diğer Harcamalar

Hastanede karşılaşılabilecek olan diğer hastane masrafları da sigorta şirketiniz tarafından karşılanacaktır. Anestezi, kan, oksijen ve ameliyat gibi durumlarda sağlık sigortanız devreye girer. Ameliyatlarda kullanılan tüm malzemelerin ücretleri de sigorta firmanız tarafından karşılanacaktır

02 Eylül 2019
511 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al