COVID–19 Salgını Sırasında Doğum ve Özel Sağlık Sigortası

COVID–19 Salgını Sırasında Doğum ve Özel Sağlık Sigortası

Bu belirsiz zamanları yaşamaya devam ederken, bazı anne adaylarının endişeli ve doğum yapmaktan korkmaları artık şaşırtıcı değil. Bu korkunun çoğu, doğumlarını nasıl gerçekleştireceklerine dair yetersiz bilgiden kaynaklanmaktadır. İşte doğumunuza hazırlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Sağlıklı Kal

Hatırlamanız gereken ilk şey, vücudunuzu hazırlamanız gerektiğidir. Kendinizin ve bebeğinizin sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Doğum öncesi kontrollerinizi mutlaka yaptırmalısınız. Fiziksel olarak gidemezseniz, doktorunuzla online bir randevu ayarlayıp ayarlayamayacağınızı sorun. Aşıları ve buna göre hazırlık yapmak için gerekli laboratuvar testlerini yaptırmak için ne zaman gitmeniz gerektiğini sorun. Bol meyve ve sebze yediğinizden emin olun.

Doğum Çantanızı Hazırlayın

Beklenen tarihinize yaklaştığınızda, doğum çantanızın hazır olduğundan emin olmalısınız. Bebeğinizin kıyafetleri için alışveriş yapacak vaktiniz olmadıysa, hem güvenlik hem de rahatlık açısından online alışveriş yapmak en iyisidir. Giysileri yıkayın, kurumasını bekleyin ve bebek çantanıza koymadan önce ütüleyin. Bebek battaniyeleri, giysiler, pamuk toplar, çocuk bezleri, termometre, ıslak mendiller ve gerekli tüm temel malzemelerin yanınızda olduğundan emin olun.

Doktorunuzla Koordineli Olun

Her zaman doktorunuzla iletişim halinde kalın. İletişim numaralarını bilin ve acil bir durumda iletişime geçin. Nerede doğum yapacağınız ve beklenmedik bir şekilde doğum yapmanız gerekmesi durumunda izlemeniz gereken süreç konusunda hastane seçimini de yapmalısınız. Corona sürecinde en iyi tedavi alabileceğiniz seçeneğiniz özel hastaneler olacaktır. Doğum öncesinde yaptıracağınız Ankara özel sağlık sigortası ile anlaşmalı istediğiniz özel hastaneden faydalanabilirsiniz.

COVID-19 Testine Girin

Sağlık görevlileri, önlem olarak hamile kadınların COVID–19 testi yaptırmasını öneriyor. Bu test sizi hastane içindeki diğer hastalardan ayırmaları gerekip gerekmediğini belirlemelerine yardımcı olur.

Evinizi Sterilize Edin

Küçük çocuğunuzu mütevazı evinize kabul etmeden önce, çocuğunuzun kullanacağı tüm eşyaları sterilize ederek gerekli temizliği yaptığınızdan emin olun.  

Ziyaretçileri Sınırla

Yeni doğan çocuğunuzu arkadaşlarınız ve ailenizle karşılamanın sevincini paylaşmak isterken, ziyaretçi sayısını sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Daha da iyisi, bu arada bir video konferans görüşmesi ayarlayın. Yeni doğanların bağışıklık sistemleri zayıftır ve arkadaşları ziyaret etmek onları yalnızca patojenlere maruz bırakabilir. Pandemi sırasında kendinizin ve çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilmek için mutlaka özel sağlık sigortası.

30 Ekim 2020
91 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al