PTT Zorunlu Trafik Sigortası Yapıyor mu?

PTT Zorunlu Trafik Sigortası Yapıyor mu?

Bilhassa gelişen teknolojiye bağlı olarak posta ve telgraf hizmetlerine olan talepteki azalma PTT’yi TCDD tren bilet satmaktan, bankacılık işlemleri hayata geçirmeye pek oldukça yeni hizmet alanlarında yönlendirdi. Bu hizmetlere PTT son olarak sigortacılık işlemlerini de ekledi. Sigortacılık faaliyetleri kapsamında zorunlu trafik sigortası poliçesi satmaya da başladı.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir? Kimler Yaptırmalıdır.

Mecburi trafik sigortası trafiğe çıkan araçların herhangi bir kazaya karışmaları durumunda karşı tarafa verecekleri zararları tazmin etmeye yönelik bir sigortadır. Bu kapsamda kazaya sebep olmanız halinde karşı tarafın zararlarına ilave olarak karşı araçta bulunanların ilk yardım, hastane ve tedavi giderleri ile karşı tarafta ölen olması halinde ölen kişinin defin vs. harcamaları ile yakınlarının destekten yoksun kalma tazminatlarını karşılar. Unutulmamalıdır ki tüm bu tazminler tarafların kusuru ile orantılı olarak yapılır.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları

Kasko kişinin kendi hatalarından dolayı kendi aracında meydana gelebilecek hasarları tazmin ederken trafik sigortası hatasız olan karşı taraf zararlarını öder.

Trafik sigortası trafiğe çıkan her vasıta sahibinin yasalar gereği yaptırması ihtiyaç duyulan bir sigorta türü olup yaptırılmaması halinde vasıta sahibine cezai işlem uygulanır. Tüm bu nedenlerle günlük hayatta hep “mecburi trafik sigortası” olarak bahsedilir.

Kısa sürede Trafik Sigortası poliçesi de satmaya süregelen PTT bu faaliyetlerini PTT Sigorta adı altında yürütmektedir. PTT Sigorta kendisi yetkili bir sigorta şirketi olmayıp PTT iş yerlerinden hizmet veren sigorta acentesi hükmündedir. Şu demek oluyor ki tazmin gerekmesi durumunda muhatap olacağınız şirket PTT değil PTT sigortadan hangi firmanın poliçesini almış iseniz o şirket olacaktır.

PTT sigorta 9 değişik sigorta şirketinin aralarında Trafik Sigortası da bulunan mecburi ve isteğe bağlı olan pek oldukça sigorta poliçesinin satışına aracılık etmektedir. Bu firmalar: AXA Sigorta, Güneş Sigorta, Ray Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Groupama Sigorta, Generali Sigorta, HDI Sigorta, Ankara Sigorta, AIG Sigortadır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sigorta şirketlerinden hksigorta.com olarak sizin için en uygun teklifi alarak size sunarız. Özellikle Ankara’da en hızlı, en uygun fiyatla sigorta yaptıracağınız acentemizle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen trafik sigortası teklifinizi alın.

05 Mayıs 2020
452 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al