Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni bir araç alıyorsanız ve bu araç için ciddi bir para ödeyecekseniz o zaman araç hakkında mutlaka doğru bilgileri bilmeniz gerekiyor. Bunu öğrenebilmenin yollarından biri ise aracın hasar kaydı bilgilerini sorgulamaktır. Bir aracın hasar kaydını sorgulamanın birden fazla yöntemi var ancak biz bu makalemizde size plakadan araç kaydı sorgulama nasıl yapılır? Bu konu hakkında bilgi verelim istedik. Çünkü aracınızı tramer ile sorguladıktan sonra ağır bir hasarının olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aracın hasar kaydının olup olmadığını e-devlet üzerinden de sorgulama yapabiliyorsunuz. Bunun için e-devlet sistemine girerek trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama bölümünden aracınızın hasarının bilgilerini öğrenebiliyorsunuz. Ancak bu hizmetten yararlanabilmeniz için aracınızın sadece kendi üzerinize kayıtlı olması gerekiyor.  E-devlet üzerinden yapılacak olan işlemler hem basit hem de ücretsizdir. Dolayısıyla burada aracınızın plaka bilgilerinizi girerek poliçe ve hasarın detaylarını görebiliyorsunuz.

Tramer üzerinden plaka ile araç hasar kaydı sorgulama?

Tramer kayıtları isteyen herkesin ulaşımına açık bilgi deposudur. SBM’Nin tramer kaydı sorgulamasına yönelik olarak sunmuş olduğu hizmetler iki şekildedir ve bunların ikisinde de sorgulamak istediğiniz araçla ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.  Öncelikli olarak SBM’nin resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Araç plaka numarası sigortası olan kişinin TC kimlik numarası ve vergi kimlik numarası veya sürücü ehliyet kimlik numarası gibi bilgileri kullanarak sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. nerede olursanız olun online olarak istediğiniz zaman yapabileceğiniz sorgulama işlemlerini aynı zamanda şasi numarası üzerinden de yapabiliyorsunuz. Bunun için yapılması gereken şey ise aracın plakasını yazarak 5664’e SMS atmanız yeterli.  Attığınız her mesaj başına 7 TL ücretlendirilirsiniz. Ancak alacağınız bilgiler sizin o araç için daha fazla para harcayacak olmanızın da önüne geçebilecektir. Bunun için yeni bir araç almadan önce bu bilgilerin kontrolünü sağlamanızı tavsiye ederiz.  

SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

SMS numarası Türkiye’nin her yerinde ve her operatörde aynıdır. Bunun için ister Turkcell, ister Vofafone isterseniz de Türk Telekom hattı kullanıyor olun kesinlikle fark etmiyor. 

Plakayı Yazın ( Örn; 34abc123 ) > Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom fark etmeksizin 5664‘e gönderin.

07 Ağustos 2019
348 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al