Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Süresi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Süresi

İlk kez tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman anlaşmalı özel hastaneye gittiğinizde hiçbir ekstra ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Bu da sizin daha kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayacaktır. Sigorta şirketinin sizin için sunmuş olduğu teminatlar kapsamından yararlanır ve gelecekte karşılaşabileceğiniz haklarınızla ilgili olarak güzel bir yatırım yaptığınızı düşünürsünüz. Evet, bunda çok haklısınız ki sağlık sigortası sizin gelecekte karşılaşabileceğiniz muhtemel hastalıklar ve bu hastalıkların tedavi maliyetlerini ortadan kaldıracak olan bir güvence olacaktır. İlk kez tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırmış olmanız bu sigortayı ömrünüzün boyunca yenileyebileceğiniz anlamına gelmeyecektir. Bunun içinde bilmeniz gereken tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme suresi hakkında bilgilendirmeler yapalım istedik.

Tamamlayıcı sağlık sigortası da diğer tüm sigortalar gibi her yıl yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür. 1 yıl içerisinde poliçenizi kullanmamanız durumunda indirim hakkı kazanacağınızdan dolayı bu sizin poliçenizin tutarını da etkileyecektir. Her yıl sigorta firması sizi değerlendirmeye alır ve yüksek bir maliyet gördüyse o zaman bir sonraki yıl için size muafiyet koyabilir. Ya da kendi belirleyeceği bir katılım payı oranı teklifini sunabilir. Bunların dışında da bir durumun olması muhtemeldir. Yani eğer ki 1 yıl içerisinde siz hiçbir şekilde sağlık problemi yaşamazsanız o zaman size sunacağı teklif daha farklı olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası suresi kazanmış olduğunuz hakların devamlılığının sağlanması için gerekli olan işlemlerin yapılmasıdır. Mesela belirli hastalıklar için uygulanan bekleme suresi sağlık sigortalarında genellikle 3 aydır ve sağlık poliçenizi ikinci kez yenilediğinizde 3 aylık bekleme süresine takılmadan tedavi olabilirsiniz.

Ayrıca en az 3 yıl üst üste sağlık sigortanızı yenilemeniz durumunda ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanırsınız. Gerekli sağlık değerlendirmesi yapıldıktan sonra katılımcılara verilen bu hak ile artık sağlık sigortanız için yeni bir dönem başlar. Ömür boyu yenileme garantisi ile o tarihten sonra çıkan tüm hastalıklarınızın masrafları sağlık sigortanız tarafından karşılanır ve muafiyet getirilemez.

Sağlık Sigortası Yenileme

Tamamlayıcı sağlık sigortasında hak kazanmış olmanız için mutlaka her yıl zamanı geldiğinde yenilenmesi gerekir. İlk kez yapacak olan birisi hemen sigortasının başlangıç tarihini not etmeli ve atlamamalıdır. Hksigorta.com olarak biz müşterilerimize tamamlayıcı sağlık sigortası yaparken onları bir sonraki yıl başlangıcında bilgilendirebiliriz.

08 Ocak 2020
161 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al