Polis Trafik Sigortası Olmadan Yakalarsa Ne Olur?

Polis Trafik Sigortası Olmadan Yakalarsa Ne Olur?

Trafik sigortası uygulamasının zorunlu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de aracınızla sigortanız olmadan trafiğe çıkamazsınız çıkmamanız gerekir. Ancak bazı sürücüler trafik sigortası ücretlerinin yüksek olmasını gerekçe göstererek ya da unutkanlıklarına geldiğinden dolayı yaptırmazlar. İşte böyle bir durumda zorunlu trafik sigortasını yaptırmamış olmanın bir takım sıkıntıları ortaya çıkacaktır. Özellikle de son birkaç yıl içerisinde fiyatların aşırı derecede yükselmiş olması insanlarında sigorta yaptırmamasına neden olmuştur. Günden güne trafiğe çıkan araç sayısındaki artış ve sigorta yaptırmayan araçları baz aldığımızda burada sayı olarak 4 milyona yaklaşık bir aracın trafik sigortasının da olmadığı biliniyor.

Trafik Sigortasını Yaptırmazsanız Ne Olur?

Trafik sigortasını yaptırmamanın cezasını anlatmadan önce isterseniz bu sigortanın size ne kadar fayda sağlayabileceğine de yakından bir bakalım. Aracınızla seyir halindeyken bir kazaya karışmanız halinde ve suçlu siz iseniz bu durumda karşı tarafın aracındaki tamir ve arıza masraflarının karşılanmasının yanı sıra aynı zamanda tedavisini de yapabilecek olan bir sistemdir. Yani sizin burada trafik sigortanız olmadan yola çıkmış olduğunuzu düşünürsek ve bir kaza yapmanız durumunda karşı tarafın tüm hasarlarını kendiniz cebinizden karşılamak zorundasınız. Bu da çarptığınız aracın yüksek model olduğunu düşünürseniz ciddi bir para ödemek zorunda kalırsınız. Hatta burada önemli bir nokta daha var kaza da sürücü hayatını kaybederse bu durumda sorumlu olarak ölen sürücünün vasisinin kapısı çalınır.

Ankara trafik sigortası teklifi al

Trafik Sigortası Sorgulaması

Şimdi gelelim asıl başlığımız olan trafik sigortası olmadan polis çevirirse ne olur? sorusunun yanıtını vermeye. Böyle bir durumda polis sizi çevirince aracınıza ceza yazar ceza yazmasıyla birlikte aracınızın yoluna devam etmesine izin verilmez ve otoparka çekilmesi için çekici çağrılır. Çekici aracınızı bulunduğu yerden alarak otoparka götürür ve bu kez siz ikinci bir ödeme olan otopark ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Aracınız otoparka alındıktan sonra aracın trafik sigortası yaptırılmadan çıkmasına müsaade edilmez ve siz sigortanızı yaptırdıktan sonra otopark ücretini ödersiniz ve aracınızı alırsınız. Şimdi bu harcadıklarınızı toparlarsak hem ceza yemiş oldunuz, hem trafik sigortası yaptırdınız hem de otopark ücreti ödediniz. Topladığınızda ise ciddi bir rakamın cebinizden o anda çıktığını görürsünüz. Bunun için en doğrusu trafik sigortasını vaktinde yaptırmaktır. 

09 Temmuz 2020
343 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al