Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

İnsanlar farklı nedenlerden dolayı hastalık durumu ile karşı karşıya kalabilirler. Dolayısıyla sebep ne olursa olsun hastalanmadan önce mutlaka sağlığınızı güvence altına almak zorundasınız. Bunun içinde tercih kendini özel hissetmek isteyenler için her zaman özel sağlık sigortası olmuştur. Peki özel sağlık sigortası yaptırmak ne kadar mantıklı? İnsanların bu soruyu sormasının en önemli nedenleri arasında özel sağlık sigortası fiyatları geliyor. Çünkü merak edilen şey ödediğim paraya göre alacağım hizmet ne kalite olacak.

HK güvence sigorta olarak bizde kafanızda takılı olan bu soru işaretinin yanıtını verelim istedik ve kafanızda çelişkiler kalmaması açısından açıklama ihtiyacı duyduk. Özel sağlık sigortası yaptırmanın sağlığınızla ilgili pek çok avantajı vardır. Önce bu avantajlar nelerdir ona göz atalım. İlk etapta alacağınız sağlık hizmeti en üst kalitede olacak. Bunun ne avantaj sağladığını öğrenebilmenin en kolay yolu ise poliçenizin içeriğidir.

Özel sağlık sigortanızın olduğu zaman özel hastaneye gittiğiniz zaman size konforlu bir hizmet sunuluyor olması geliyor.  Özel bir hastaneye gittiğiniz zaman ister ayakta isterseniz yatarak tedavi imkanı buluyorsunuz. Üstelik her iki durumda da oluşacak olan sağlık masraflarını ödemek durumunda kalmıyorsunuz.

Özel Sağlık Sigortasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Özel sağlık sigortası SGK’nızın destekleyicisi olan bir sigorta türüdür. Yani beklenmedik bir şekilde meydana gelen hastalık halinde bütçenizi ve sağlığınızı güvence altına almış oluyorsunuz. Tüm sigorta işlemlerinde olduğu gibi özel sağlık sigortalarında da bir çember sınır vardır. Alacağınız hizmet bu sınırlar çerçevesinde olacaktır. Bunun için poliçeniz üzerindeki genel ve özel şartları mutlaka detaylı bir şekilde okumalı ve ona göre tercihte bulunmanız gerekiyor. Sigorta yaptırılırken yapılan en büyük yanlışların başında sigortanın içeriğine değil de ödenecek olan ücretin içeriğine bakılıyor olmasıdır.

Özel sağlık sigortası belli yaş sınırları dahilinde yapılır. Bunun için yaşınız geçmeden mutlaka sigortanızın başlangıcını yapmalısınız. Yaş sınırı sigorta firmasına göre değişiklik gösterir ancak bir genelleme yapacak olursak sigorta şirketlerinin büyük bölümü 18–65 yaş arasında olur istisna olarak bazı sigorta şirketlerinin yeni doğan bebekler de özel sağlık sigortası yaptığı biliniyor.

Hksigorta’dan alacağınız teklif neticesinde yaptırılacak olan özel sağlık sigortası sayesinde sigorta şirketinizin anlaşmasının olduğu her özel hastaneden ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Sigortalı olan bir kişi 1 yıl boyunca bu hastanelerden ekstra bir fark ücreti ödemeden faydalanabileceklerdir.

16 Temmuz 2019
354 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al