Özel Hastane Fark Ücretleri

Özel Hastane Fark Ücretleri

SGK kapsamında yer alan kişiler anlaşmalı özel hastanelerden faydalanabiliyorlar. Ancak özel hastaneye gittiğinizde karşınıza çıkan fark ücretleri ise cebinizi yakmaya yeterli oluyor. Bu makalemizde özel hastane fark ücretleri hakkında bilgiler verirken aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili merak ettiklerinize de değinelim istedik.

Devlet hastanelerinde sürekli yenilikler yapılmış olmasına karşın artan nüfus ve bunun yanı sıra yoğunlaşan kalabalıklar ister istemez verilmek istenilen sağlık hizmetinin de beklenen seviyede olmamasına neden oluyor. Hastane, doktor ve tıbbi personellerdeki bu yetersizlikle beraber ameliyathanelerin az olması gibi pek çok sıkıntı devlet hastanesine giden insanlarında sıra beklemesine ve bu sayede tedavilerinin gecikmesine neden oluyor. Oysaki insan sağlığı her şeyin önde geliyor ve bunun içinde üzerinize düşeni mutlaka yapmanız ve sağlığınızla ilgili önlemleri almanız gerekiyor. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti veren Hksigorta siz değerli müşterilerinin sağlıklarının en iyi şekilde kontrol altında olması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi için en uygun sigorta fiyatlarını sunacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fark ücretini öder mi?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde tedavi olmanızı sağlıyor bu sayede karşınıza tedaviniz sırasında bir ödeme çıkarsa bunun ödemesini karşılıyor. 

Kimler tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde fark ücreti ödemez?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı 0–80 yaş arasında oluyor. Bazı kişiler bu konuda yanlış bilgiye sahip olabiliyor belirtelim Ankara tamamlayıcı sağlık sigortasından sadece aktif olarak çalışanlar değil emekliler, ev kadınları, öğrenciler yararlanabiliyorlar.

Ankara Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsadığı fark ücretleri nedir?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında iki türlü tedavi imkanınız mevcut. Bunlardan birincisi yatarak tedavi ikincisi ise ayakta tedavidir. Yatarak tedavi sonrasında uygulanacak olan tetkiklerin tamamı da bu sigorta kapsamında karşılanabilecektir. İkincisi olan ayakta tedavilerde ise doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi gibi sağlık hizmetlerine ait giderler karşılanıyor.

Sonuç olarak özel hastane ücretleri hastaneye göre değişiklik gösteriyor olsa da genellikle yüksek oranda çıkıyor. Hizmet kalitesi çok iyi bir hastaneye gittiğinizde cebinizden çıkan ciddi rakamlar oluyor.

03 Kasım 2019
554 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al