Diş Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatmanın günümüzde en popüler kozmetik tedavilerden biri olduğuna şüphe yok. Ancak her zaman istediğiniz parlak gülümsemeye kavuşmak için randevu almadan önce aşağıdaki ipuçlarını okumanızı öneririz.

Diş Beyazlatma Öncesi Adımlar

Dişlerinizi beyazlatmayı düşünmeden önce izlemeniz gereken birkaç adım vardır:

Diş muayenesi: Herhangi bir beyazlatma işleminden önce dişlerinizi kontrol ettirmeniz çok önemlidir. Sağlıklı gülüşlerde daha etkilidirler.

Diş problemlerini düzeltin: Diş hekimi muayene sırasında herhangi bir problem tespit ederse, ağız sağlığınızı geri kazanmak için hangi tedavilerin gerekli olduğunu size söyleyecektir.

Dişleri önceden temizleyin: Bazen diş plağı veya birikintiler ağartma maddesinin dişlerin tüm yüzeylerine etki etmesini engelleyebileceğinden, eşit beyazlatma etkisi elde etmek için temizlik çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Üç tip beyazlatma tedavisi vardır:

  1. Klinikte diş beyazlatma: Bu tür bir tedavi çarpıcı sonuçlar sunar. Yaklaşık 30 dakikalık sadece bir ziyarette, yepyeni bir gülümsemeyle klinikten çıkıyorsunuz.
  2. Evde beyazlatma kitleri:  Daha doğal sonuçlar arıyorsanız iyi bir seçenek. İstediğiniz rengi elde ettiğinizde tedaviyi bırakmanız yeterlidir. Sonuçları görmek için birkaç hafta beklemeniz gerekecek.
  3. Reçetesiz ağartma ürünleri: Cazip fiyatlara birçok beyazlatma ürünü mevcuttur, ancak hastalara bunlara karşı dikkatli olmaları tavsiye edilir.  

Kaliteli Diş Beyazlatmayı Nerede Yaptırabilirsiniz?

Türkiye’de sayısız diş kliniği diş beyazlatma tedavileri sunuyor. Ancak size garantili sonuçlar verebilecek güvenilir bir dişçi çok önemlidir.  Uzman olan dişçiler aradığınız sonuçları yakalamak için hem teknolojiye hem de deneyime sahiptirler. Tüm şüphelerinizi gidermek için internet sitelerinde diş beyazlatma tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz!

Beyazlatma Tedavisinden Sonra Yapılması Gerekenler

Beyazlatma tedavisinden sonraki 48 saat, uzun süreli sonuçlar elde etmek için çok önemlidir. Hastalarımıza aşağıdakilerden kaçınmalarını öneriyoruz:

Dişlerinizi lekeleyebilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durun.  Bu genellikle “beyaz diyet” olarak bilinir. Bu diyette kahve, kırmızı şarap, çay, alkolsüz içecekler, bitter çikolata ve bitter meyveler en azından tedaviden sonraki ilk iki gün boyunca tüketilmemelidir.

Beyazlatma tedavisinden hemen sonra sigara içerseniz, genellikle lekelenmeye neden olan katran ve nikotin dişlere daha hızlı emilir. Bu da istediğiniz sonucu alamamanızı sağlar.

31 Ekim 2021
125 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al