Arabam Çalındı Ne Yapmam Lazım?

Arabam Çalındı Ne Yapmam Lazım?

Biz sürücüler araçlarımızın zarar görmemesi ve çalınmaması için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Çünkü aracımız çalındığı zaman bunun bizde yaratmış olduğu psikolojik etkinin yanı sıra maddi kaybı da olacaktır. Bunun için böyle bir durumla karşılaşılması halinde dikkat edilmesi gereken ve izlenmesi gereken bir takım yollar vardır. HK Güvence olarak bu yazımızda ise siz değerli müşterilerimizin izlemeleri gereken yollar hakkında bilgi verelim istedik. İlk olarak bahsetmek istediğimiz konu kaskolu araçlar için çünkü aracın kasko yapılmasının amacı sürücünün kendi can güvenliğini ve aracının güvenliğini koruma altına almak istemesidir. Bu nedenle aracınız çalınmadan önce kasko sigortası yaptırdıysanız o zaman endişe etmenize hiç gerek yok. Yapmanız gereken ilk işlem 155’i aramak ya da en yakınınızda bulunan karakolu bilgilendirmek. Emniyet görevlileri duruma hemen el koyacağından dolayı aracınızın aramasını başlayacaktır.

Günümüzde her yerde kameralı sistemler mevcut olduğundan dolayı aracınızın gittiği istikametten yeri tespit edilebilir. ancak olur ki kameralara yansımadı ve hiçbir şekilde kaydına ulaşılamadı. bu durumda yapılacak olan işlem ise 30 gün bekledikten sonra resmi makamlardan almış olduğunuz belgeyle sigortanıza başvurmak. Bundan sonraki işleyiş ise daha basittir sigorta şirketi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra aracınızın o günkü değeri üzerinden bir hesaplama yapar ve size aracınızın ödemesini gerçekleştirir. Yani aracınız kaskoluysa bu durumda yaşayacağınız etki psikolojik olarak olacaktır. Maddi kaybınız sigorta şirketiniz tarafından karşılanır.

Peki çalıntı araç kasko ödeme hesaplaması nasıl yapılır? diyebilirsiniz hemen onun açıklamasını da kısaca yapalım.

Çalıntı halinde aracınız için ödenecek olan bedel o gün pert olmuş bir araçta yapıldığı gibi rayiç bedel üzerinden gerçekleştirilecektir. Eğer siz gerekli olan tüm başvuruları yaptınız ve yasal olan sürenin sonunda aracınız bulundu bu durumda hemen konuyu sigorta şirketinize bildirmek zorundasınız. O zamanda size iki seçenek sunulur. Bunlardan ilki isterseniz aracınızı rayiç bedeli üzerinden iade isterseniz de aracınızı sigorta firmanıza devredebilirsiniz.

HK Güvence aracınızı ve sizi en kötü durumlarda dahi sigorta altına alarak güvenli yolculuk ve güvenli sürüş için güvence altına alıyor. Maddi zararınızın üstesinden gelmek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

05 Mart 2019
701 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al