Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobille Yurt Dışına Nasıl Çıkılır?

Otomobille Yurt Dışına Nasıl Çıkılır?

Belki bunun imkansız olduğunu düşünenler vardır. Ancak sahip olduğunuz otomobilinizle de yurt dışına çıkabilmek gibi bir imkanınız var. Üstelik bu yöntem sayesinde tur firmalarının sizi bunaltan daraltmalarını da kafanıza takmadan özgürce bir tatil gerçekleştirebiliyorsunuz. Gezmek ve yeni yerler görmek kendini özgür hissettiğin zaman çok daha güzel ve keyifli gezebileceğiniz yerlerin sayısı o kadar çok ki her birinden ayrı deneyimler elde etmiş olacaksınız. İsterseniz gaza basmadan önce neler yapılması gerekiyor bir bakalım.

Özel Araçla Yurt Dışına Çıkmak

Kendi aracınızla gezmek hareket özgürlüğü verirken istediğiniz zaman istediğiniz yerde konaklama sağlayabiliyor olmanın da avantajını yakalamış olursunuz. Kendi yanınıza alacağınız eşyaların ağırlığını ve büyüklüğünü düşünmezsiniz ve güvenlik sınırlarını aşmadığınız sürece yanınıza istediklerinizi de alabilirsiniz. Kendi aracınızla seyahat etmek üstelik yakın ülkelerde günübirlik ziyaretlerde de bulunmak demektir. Bunun için yeni yerler keşfetmek istediğiniz zaman bunu mutlaka denemelisiniz.

Kendi aracınızla yolculuk güzel ancak bu yolculuğa başlamadan önce bir takım belgeleri de hazırlamanız gerekiyor. Ancak bunun için önce gideceğiniz ülkelerin kurallarını ve nasıl belgeler istediklerini bir araştırmalısınız. Mesela o ülkede trafik hangi yönden akıyor bu çok önemlidir. Ya da o ülkede aracınızda olmazsa olmaz bir malzeme bulunuyor mu? Yanlış yola sapma ihtimaline karşın neler yapabilirsiniz. Yanınızda bir rehber olması şartmış. Kısacası yolda herhangi bir nedenden dolayı engellenmemek için bu belgelerin ve bilgilerin eksiksiz olarak tamamlanmış olması şart. Aksi takdirde gittiğiniz kadar yolu bir kağıt parçası yüzünden geri dönebilirsiniz. 

Hangi Belgeler Gerekli

Öncelikli olarak ehliyetinizin uluslararası bir belge olması gerekiyor. Bunun yanı sıra kimliğiniz, ruhsatınız, pasaportunuz ve seyahat sigortanızı mutlaka hazır tutmalısınız. Yeşil kart sigortası ise yolculuk boyunca ihtiyacınızı karşılayacak.

Türkiye’de yeni ehliyetlerin uluslararası düzeyde kabul edildiği için herkes istediği şekilde aracını kullanabilir. Çipli olan ehliyetleriniz İle yurt dışında rahatça otomobilinizi kullanabilirsiniz. Araçta kaç kişi varsa mutlaka pasaportunun olması gerekiyor. Bunlar resmi bir evrak ve başınızın ağrımaması için oldukça önemli. Çevirmede yanımda yoktu, unuttum ya da almadım gibi bir bahane size pahalıya patlayabilir unutmayın.  Aracın sizin üstünüze olması ya da kimin üstüneyse yanınızda olması gerekiyor. Aksi takdirde çıkışınıza izin verilmez.

09 Temmuz 2019
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al