Eski Model Araç Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski Model Araç Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hiç eski model bir araba müzesine gittiniz mi? Rustik cazibesine sahip eski, klasik arabalar herkesi ikna edebilir. Ve eski model bir araba sahibi olan az sayıda insan arasındaysanız, gerçekten şanslısınız.

Klasik arabalar nadir görülen araçlardır. Yaşlarına göre çok yüksek fiyatlı tek araç türüdür. Sadece araba tutkunları bu arabaların gerçek değerini bilir. Değeri yüksek olan seçkin birkaç kişi klasik otomobilleri alabilir, çünkü sadece araç için çok para vermekle kalmaz, aynı zamanda bakım maliyetlerine de katlanmak zorunda olursunuz.

Bu yüzden klasik bir araba sahibi olan insanlar bu bir keyif olarak algılar. Klasik arabanıza sigorta satın almadan önce, aracınızın hangi kategoriye düştüğünü anlamanız gerekir.

Kasko fiyat teklifi al

Eski Model Araba Türleri

Bir otomobilin eski veya klasik olarak kabul edilebilmesi için onaylanması gerekir.

Klasik Otomobiller: 1940’tan sonra üretilen ancak 1970’den önce klasik otomobil kategorisine giren bir otomobillerdir. Bu arabalar değiştirilmemeli ve orijinal markalarına ve özelliklerine mümkün olduğunca yakın kalmalıdır. Çok fazla modifikasyon geçiren herhangi bir araba, klasik bir araba kategorisini kaybeder.

Antika Otomobiller: 1930 ve 1940 yılları arasında üretilen otomobillere antika otomobil denir. Tıpkı klasik arabalar gibi, antika arabalar bile modifikasyonda düşük olmalı ve orijinal markalarına yakın kalmalıdır.

Eski Otomobiller: 1919 ve 1930 yılları arasında üretilen otomobillere eski model arabalar denir. Yukarıdaki iki kategoriden farklı olarak, eski model otomobilin değeri, değişikliklerden geçtikten sonra bile çok fazla değişmez.

Sigorta söz konusu olduğunda, klasik otomobiller ve eski otomobiller olmak üzere sadece iki kategoride araba vardır. Antika arabalar da klasik kategoriye ayrılır.

Eski model araba sigortasını etkileyen faktörler

Aracın mevcut değeri: Aracın mevcut durumunda değeri, sigorta değerinin belirlenmesinde de çok büyük bir rol oynamaktadır. Ayarlanmış bir değeri olan araçların mevcut modellerinden farklı olarak, eski bir otomobilin mevcut değerini belirlemek zor bir iştir.

Arabanın yaşı: Sigorta şirketleri, otomobilin yaşına göre değerini belirlemek için yönergeleri takip eder. Ayrıca, araba kategorisini belirleme kriterleri bir sigorta şirketinden diğerine değişebilir.

Aracın beklenen bakım maliyeti: Arabanın durumu / markası, sahibinin arabanın onarımı için düzenli olarak yatırım yapması gerektiği şekilde ise, o zaman kesinlikle araç sigortası primini artıracaktır. Bunu belirlemek için, sigorta şirketi aracınızın kapsamlı bir kontrol yapar.

11 Mayıs 2020
479 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al