Otomobil Satarken Hangi Adımları Atmak Gerekir?

Otomobil Satarken Hangi Adımları Atmak Gerekir?

Aracınızı satmak istediğiniz en önemli aşamalardan birisi de ilan aşamasıdır. Bu bölümde ilan verirken çok sayıda detaya dikkat etmeniz gerekir. Aracınızı olduğu gibi göstermeye özen gösterin farklı bir araç ya da çok üstün bir araç gibi göstermeye çalışırsanız çok sayıda kişiyle tartışma yaşayabilirsiniz.

Verdiğiniz ilanı da mutlaka kontrol edin en ufak hatalar bile algı yanılmasına neden olduğu için sıkıntılar yaratabilmektedir. Vermiş olduğunuz ilanlarda her zaman dürüst ve samimi olun. Abartılı ve tepki çekecek cümlelerden kaçının. Doktordan ya da full+full veya dosta gider gibi cümleler artık cazibesini kaybetti ve tepki çekmeye başladı. Aracınızla ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde belirtin. Özellikle kilo metresini yazın, motorun durumunu, kaza durumunu, boya ya da kaporta durumunu da mutlaka belirtmelisiniz. Aracınızda ekstra özellikler varsa bunları da mutlaka belirmenizde fayda vardır. İlan sonrasında elinizden geldiğince potansiyel alıcılarla görüşün çünkü çok sayıda laf olsun diye sizi arayan kişi olacaktır. Randevularınızı mutlaka gündüz vakti yapın bu konularda acemiyseniz yanınızda da birisi olmasına özen gösterin.

Aracı almak isteyen kişi test yapmak istiyorsa ehliyetini ve durumunu kontrol ettikten sonra sizde yanında olacak şekilde test etmesine izin verebilirsiniz. Alıcı ile anlaştıktan sonra mutlaka kaparo talebinde bulunun aksi takdirde mağdur olabilirsiniz. Ödemenin hepsini teslim almadan aracı vermeyin.

İkinci El Otomobiller

İkinci el otomobil satmak kadar satın almakta sıkıntılı bir süreçtir. Genelde insanlar otomobillerini satarken ayrı bir özen gösterirler ancak bu yapılan şeyinde alıcıyı hiçbir zaman kandırmaya yönelik bir hareket olmaması gerekir. Bu etik olmayan bir davranış olacağı gibi karşınızdaki kişiyi de kandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Otomobil satarken dürüst olmak her zaman kazandıran sonuçlar ortaya çıkarır. Bunun için ikinci el otomobil satarken aslında ilk olarak satın aldığınız zaman dikkat etmeniz gerekir. Otomobili alırken sorunsuz bir araç aldığınızdan emin olduğunuzda satarken de kar elde etmiş olursunuz. Bu da otomobil alım ve satım işlemi sırasında problem yaşamamanıza neden olacaktır. Değerli sürücüler lütfen aracınızdaki eksik ve hataları satarken belirtin.

28 Mart 2020
575 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al