Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobil Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobil Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar herhangi bir nedenden dolayı otomobillerini satmak isteyebilirler ve bunun içinde bir bahaneleri olmayabilir. Aracınızı satarken bir takım önerilere dikkat ettiğiniz zaman hem aracınızı daha yüksek fiyata satabilir hem de daha hızlı satış gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki siz aracınızı satarken onunla duygusal bir bağ yaşadığınızı da düşünüyorsanız o zaman aracınızı satmak size daha zor gelecektir. Elbette ki uzun yıllar boyunca aynı aracı kullanan insanlarla araçları arasında duygusal bir bağ olacaktır. Ancak bu sonraki süreçleri de düşünerek üzerinde durulması gereken bir şey değildir. Çünkü aracınızın kilometresi yükseldikçe onu değiştiriyor olmanız da en doğal hakkınız olacaktır. Sözü uzatmadan asıl meselemize gelelim. Aracınızı satmaya karar verdiğinizde ilk olarak fiyat tespiti yapmak için onu bir galeriye fiyat almak amacıyla sorabilirsiniz. Ya da internet üzerinden ilanlara bakarak aracınızın eşdeğerini gözlemleyip fiyatlarını belirleyebilirsiniz. Piyasa aşağı yukarı aynı olacaktır. Ancak siz aracınızı yüksek fiyata satmak istiyorsanız o zaman şunları yapmanız gerekir.

İlan Verin

Eskiden otomobil satmak isteyenler sabahın erken saatlerinde oto pazarlarına akın ederlerdi. Amaç en iyi yeri alabilmekti. Ancak zaman bize bu alışkanlığı unutturdu. Çünkü internet üzerinden hizmet veren ilan siteleri bunun için en iyi alan oldu. Yalnız pazara gelen değil isteyen herkes aracınızı görebilir sizinle iletişime geçebilir ve satın alabilir. Bu sayede doğru kitlenize erişmiş olabileceğiniz gibi alıcı sayınızı da çoğaltabilirsiniz. Gelen tekliflerden en yükseğine bu sayede satmak mümkün.

Nasıl Bir Araca Sahipsiniz

İlan vermek işin kolay tarafı ancak bir aracın hızlı ya da yavaş satılmasını sağlayacak olan bir takım konular vardır. Bunların başında aracınızın o anki durumu ve eşdeğerleriyle arasındaki farklar. Hatasız diye kabul edilen araçlar daha hızlı satılır ve daha yüksek fiyata satılacaktır.

Fiyat

İşin özünde her aracın mutlaka bir alıcısı vardır. Fakat siz aracınızı acil bir şekilde satmak istiyorsanız o zaman ister istemez fiyat kırmanız gerekiyor. Ancak aceleniz yoksa o zaman aracınızı daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Piyasanın altına fiyatı çekmek aracınızı hızlı sattırır yukarısında olmak ise daha uzun sürdürecektir.

11 Mart 2019
140 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al