Otomobil Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Otomobil Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Otomobil kredisi nasıl alınır, otomobil kredisi ikinci ellerde var mıdır, yeni bir araç kredisi için geri ödemeler nasıl oluyor gibi soruların yanıtlarına bu makalemiz içerisinde yer verdik.

Türkiye’de yeni bir araç alınırken tercih edilen yöntemlerden birisi de araç kredileridir. Sıfır otomobillerde araç kredisi kullanmak çok yaygın iken kolay ulaşılabilir olması da sürücülerin ilgisini çekiyor. Peki, sıfır otomobiliniz için kredi alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Sıfır Araç Kredisi

Sıfır araç alınırken öncelikli olarak aracınızı alacağınız şirketin size nasıl bir destek sağladığına dikkat etmeniz ve incelemeniz gerekiyor. Çünkü bazı şirketler sürücülere ciddi avantajlar sunuyor ve daha da önemlisi tüm işinizi orada tamamlayarak aracınızı satın alabiliyorsunuz. Bu da sizi gereksiz bir sürü prosedürden kurtarıyor.

Banka Araştırması

Bankaların tamamı birbirinden farklı kampanyalar ve destekler sunuyor. Bunun için bankanızı belirlemeden önce mutlaka araştırma ve kıyaslama yapmalısınız. Uzun vadeli, taksitli ve seçenekli kampanyaları araştırmalısınız.

İkinci El Araç Kredisi

İkinci el araç alacaksanız banka dışında da bir seçeneğinizin olmadığını hatırlatalım bunun için başkalarının gereksiz oyalamalarına asla kulak asmamalısınız. Eğer ki sabit bir geliriniz varsa bu durumda yüksek ihtimalle taşıt kredisi alabilirsiniz. Bankaların bu uygulaması ise birbiri arasında farklılık gösteriyor. Çekeceğiniz ikinci el kredisinde dikkat etmeniz gereken önemli husus sicilinizin temiz olması ve gelir belgenizin olmasıdır. Taşıt kredisi alamazsanız normal bir ihtiyaç kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Sürücüler için taşıt kredileri her zaman bir avantaj olmuş ve ödeme kolaylığı sağlamıştır. Ancak siz bir kredi talebinde bulunmadan önce bankanın şartlarını karşılayabiliyor musunuz, karşılayamıyor musunuz? Bunlara mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Her şeyin tamam olduğunu düşünüyorsanız bu kez sıfır araç alımlarında mutlaka otomobil firmalarının kampanya dönemlerini takip edin. Çünkü kampanya dönemlerinde indirimler ciddi anlamda oluyor.

HKsigorta olarak bize ulaşmanız halinde ister ikinci el olsun isterseniz sıfır kasko ve trafik sigortasını hızlı bir şekilde başlatabiliriz. Siz de bu sayede hem güvenli hem de keyifli bir şekilde aracınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kasko ve trafik sigortası yalnızca malınızı değil aynı zamanda can güvenliğinizi de ciddi anlamda etkileyecektir.

19 Eylül 2019
379 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al