Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Otomobil Hırsızlarının Başvurduğu Yöntemler

Otomobil Hırsızlarının Başvurduğu Yöntemler

Araç hırsızlığının önüne geçilebilmek için her ne kadar teknoloji gelişiyor ve otomobillerde bu teknolojiye ayak uyduruluyor olsa da hırsızlarda kendilerince yeni girişimler, yöntemler geliştirerek araç hırsızlığına devam ediyorlar. Hksigorta.com olarak bu makalemizde ise araç hırsızlarının başvurduğu yöntemlerle ilgili size paylaşım yapalım istedik. Bu sayede sahip olduğunuz ya da kiraladığınız araçla ilgili daha dikkatli olabilir ve riskleri en az indirebilirsiniz.

Çekici Aracını Kullanmak ve Aracı Çekmek

Belki aklınıza gelmeyecek ancak hırsızlar çalacakları araç için çekici çağırabiliyorlar ya da çekici kullanabiliyorlar. Bu onlar için en kolay yöntemlerden bir tanesi ve aynı gün içerisinde çok sayıda aracı çekebiliyorlar. Peki, siz bu durumda ne yapabilirsiniz. Araç çekilirken yanına gitmek aracın çekilmemesini ve sadece ceza yazılmasını sağlayacaktır.

Çalışır Haldeki Aracın Çalınması

Hırsızlar ATM yakınlarında ya da bunun gibi anlık insanların araçtan inip bindikleri yerlerde bekliyorlar ve sürücü aracını çalışır bir vaziyette bıraktığında hemen aracı çalabiliyorlar. Size düşen ise aracınızdan her ne sebeple olursa olsun indiğinizde mutlaka kapılarını kilitleyin ve anahtarınızı yanınıza alın.

Çarp-Çal Taktiği

Hırsızlar çaldıkları başka bir araçla çalacakları araca çarpıyorlar ve şoförü araçtan indirdikten sonra aracı kaçırıyorlar. Bu riski büyük olan ve organize olmayı gerektiren bir yöntemdir. Bunun için genelde başvurulmaz. 

Vale Görevlisi Gibi Görünmek

Özellikle AVM, hastane, restoran gibi alanların önünde bekleyerek vale görevlisiymiş gibi yapmak ya da park alanlarında park görevlisi gibi davranmak.

Anahtar Kopyalamak

Bu ciddi önemli bir konudur. Aracınızı herhangi bir nedenden dolayı bir başkasına emanet ettiğinizde ya da aracın anahtarını verdiğinizde dakikalar içerisinde bir kopyası yapılarak anahtarın yedeği haline getiriliyor. Sizin kim ve nerede oturduğunuzun tespit edilmesi sonrasında ise aracınız çok kolay bir şekilde yedek anahtarla alınıyor.

Sonuç olarak hırsızlar kendilerince sürekli olarak yeni girişimler içerisindeler ve bir şekilde araçları çalmayı hedefleyebiliyorlar. Bunun için her sürücünün mutlaka kendi önlem almalı ve işini tesadüfe bırakmaması gerekir.

Hksigorta.com’dan alacağınız kasko sigortasıyla hırsızlığa karşı önleminizi almış olursunuz. Aracınız çalınmış olsa bile sigorta firmanız sizi zora düşmekten kurtaracaktır.

11 Mart 2020
65 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al