Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Astım ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Astım ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Astım ciddi derece de önemsenmesi gereken bir hastalıktır ve önemsenmediği takdirde kişinin yaşam konforunu ciddi anlamda etkileyecektir. Bunun içinde astım hastalarının mutlaka dikkat etmeleri gereken bir takım önemli hususları vardır. Hava kirliliği ister evinizin içinde olsun isterse dışarıda olsun beklenen kalitede değildir. Dolayısıyla astım hastasıysanız her zaman sıkışma ve nöbet gibi bir tehlikeyle karşı karşıyasınız. Özellikle şehir hayatında fabrikalar, otomobillerden çıkan egzoz dumanları gibi faktörler astımın tetikleyicileri arasında yer almaktadır. Türkiye’de sayıları her geçen gün artan astımlı çocuk ve yetişkin hastalarda artık iş işten geçtikten sonra kendi kendilerine önlem almaya çalışırlar. Asıl mesele doktorun sizi uyarmasından önce kendi sağlığınızı korumaktır. Bunun için de konu sağlık olduğu zaman mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Astım Nedir?

Astım üst solunum yollarının iltihaplanması halidir. Dolayısıyla burada meydana gelen bir şişme solunum yolunu daraltacağından dolayı astım hastası kolayca nefes alamaz. Göğsünde meydana gelen daralmayla birlikte öksürükte kendisini gösterecektir. Özellikle kış aylarında olumsuz hava şartları, sigara dumanları gibi pek çok alternatifler de astım hastalarının yaşayacağı atakların sayısını artırmıştır.  Astımı tetikleyen tüm faktörlerden korunmak imkansız olabilir ancak bunun içinde hiçbir şey yapmamış olmak gerekmiyor.  Dünya geneline baktığımız zaman 300 milyonun üzerinde bir astımlı hasta sayısı var ve bu sayının da sürekli her yıl arttığını söyleyebiliriz. Peki astım hastaları için tamamlayıcı sağlık sigortası neden önemlidir.

Astım Hastaları Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalı?

Yaşam tarzında meydana gelen değişiklikler ister istemez beslenme alışkanlıklarımızı da değiştiriyor dolayısıyla hareketsiz olan vücut beraberinde birçok hastalığa da açık oluyor. Astım yalnızca bir tanesi lakin sonu ölüme kadar götürebilecek olan bir süreçtir. Astımın erken tespit edilmesi halinde hızlı ve etkili bir tedavi modeli uygulanabilir ve bu aynı zamanda bir takım komplikasyonların da yaşanmamasına neden olur. Eğer ki astım oldunuz sık sık devam ediyorsanız o zaman son evrede KOAH olmamanız için engel yoktur. Astım hastalığı sizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyecektir. Bunun için de finansal olarak bu süreci düşünmek istemiyorsanız özel sağlık sigortanızı mutlaka yaptırmanız gerekiyor.  Bu sayede düzenli doktor kontrollerinizi de ücretsiz olarak özel bir hastanede yaptırabilirsiniz.

12 Ağustos 2019
166 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al