Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

İlk Kez Kasko Yaptıracaklara Öneriler

İlk Kez Kasko Yaptıracaklara Öneriler

Kasko sigortası yaptıracak veya yenileyecek olmak her sene zorlanılan bir konu olabilir. Ancak kasko sigortası aracınızı koruma noktasında çok önemlidir. Aracınızı yeni aldınız ve hayatınızda ilk kez bir kasko yaptırmak istiyorsunuz o zaman dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususların olduğunun da altını çizmek gerekiyor. 

Bazı sürücüler trafik sigortasının olmasını güvence olarak değerlendiriyor. Ancak bu tek başına sizi güvence altına alabilecek bir durum değildir. Öncelikli olarak araç kaskosu ve trafik sigortasını yaptırarak kendinizi ve aracınızı güvene almalısınız. Trafik sigortasının amacı üçüncü şahıslara verilecek olan zararların karşılanmasını sağlamak. Kasko sigortası ise sizin aracınızda meydana gelecek olan zararların karşılanmasını sağlamaktır. Dolaysıyla bu noktada şunun altını çizelim ki trafik sigortası ve kasko sigortası size kapsamlı bir hizmet sağlar. 

Sigortacılık sektöründe iyi ve kötü sürücü şeklinde bir ayrım vardır. Bu iki sürücü modeli arasındaki ayrım ise yıl sonu fiyatlarına yansır. Siz ilk kez bir sigorta yaptırdığınız için ise alacağınız güvencede maalesef ki indiriminiz olmayacaktır. Dolayısıyla sigortanız ve kaskonuzda hasarsızlık indirimi olmayacaktır.

Bizler de sigorta sektöründeki kötü sürücü-iyi sürücü ayrımının yapıldığı bu dönemde hem mevcut poliçelerini yenileyeceklere hem de ilk kez kasko poliçesine sahip olacaklara primlerini kontrol altına alabilmeleri için ufak tavsiyeler de bulunduk.

İlk kez kasko sigortası yaptıracakların dikkat etmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlara uygun doğru teminatlar için çalışılması. Bu sebeple poliçe ana teminatları dışında ek teminat limit ve primleri ile ilgili de sorgulamalar yapılmalı.

Kasko fiyat teklifi Ankara

Sigorta Şirketi Seçimine Dikkat

Sigorta şirketleri primleri belirlerken sigortaya sahip olacak kişinin mesleğine, kaç yıldır ehliyeti bulunduğuna gibi etkenleri baz alabilir. Bu yüzden sigorta şirketinin uygulamaları ile ilgili bilgi almanızda fayda var.

Sigortaya Sahip Olacak Kişi Ne Satın Aldığının Farkında Olmalı

Hasar durumunda alınacak hizmet veya tazminatta problem yaşanmayacağından emin olunması önemlidir.  Burada türeciye düşen görev; poliçenin primine göre değil poliçe kapsamındaki teminatlar ve limitler dahilinde kasko poliçesi almak olacaktır.

Sigortanızı yaparken mutlaka ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz gerekiyor. İhtiyacınızın dışında bir sigorta almış olmak sizi zarara uğratacaktır.

02 Mart 2020
105 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al