Meme Kanseri Özel Sağlık Sigortası Kapsamında mı?

Meme Kanseri Özel Sağlık Sigortası Kapsamında mı?

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser hastalıkları arasında yer alır. Erken dönemde fark edilmesi durumunda meme kanseri ile mücadele edebilmek mümkün ancak zaman ilerledikçe kanserli hücre memeden yayılacağından dolayı durum ölümle sonuçlanabilir. Bunun için her kadına meme kanseri teşhisi konulsun ya da konulmasın 2 yılda bir kez momografi yaptırması tavsiye ediliyor. 

Mamografi Kimlere Öneriliyor?

Mamografi 40 yaşın üzerinde olan tüm kadınlara önerilen bir durum. Taramalar düzenli olarak yapıldığında ölüm oranları yaklaşık % 20–70 arasında önlenebiliyor. Özel sağlık kuruluşlarında mamografi işlemleri daha başarılı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle özellikle 40 yaş üzerinde kadınların mutlaka taramalarını yaptırmaları gerekiyor. Aksi takdirde olası bir sorun durumunda geç kalmış olunabilir.

Hksigorta.com üzerinden vakit kaybedilmeden yaptıracağınız Ankara özel sağlık sigortası sayesinde hayatınızı riske atmamış olursunuz. Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu imkanlar hakkında detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir ve uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca Doğa sigorta da 40 yaşını aşmış kadın sigortalılarımıza ücretsiz olarak meme kanseri testi yaptırmaktadır. Bu nedenle, Doğa sigortadan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mamografi Kimlere Önerilmez?

  • 40 yaşın altında olan kişilere mamografi yapılması önerilmez. Bunun kendi içerisinde nedenleri vardır.
  • Genç yaşlardayken meme süt üreten bir organ olduğundan dolayı meme yoğundur bunun için kanserli hücrelerin saptanması başarılı olmaz.
  • Genç kadınların meme dokusu radyasyona daha duyarlıdır ve bu da mamografinin riskli olmasına neden olabilir.  
  • Gençlerde meme kanserinin görülme ihtimali 40 yaş üstüne göre daha azdır.
  • Genç kadınlarda meme kanseri görülme sıklığı daha az.

Mamografi Hangi Aralıklarla Yaptırılmalı?

40 yaşın üzerinde olan her bayanın yılda ya da en geç iki yılda bir kez mamografi yaptırmaları gerekir. Özellikle 40–50 yalar arasındaki kadınlarda olası bir meme kanseri çok hızlı bir şekilde dağılım gösterebilir. Bu nedenle vakit kaybedilmemelidir.

Meme kanseri ile mücadele kapsamında Hksigorta.com olarak 40 yaşın üzerinde her kadının olası ihtimaller doğrultusunda mamografi yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Özellikle memede sertlik varsa ya da benzer durumlar hissediliyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır. Özel sağlık sigortası ve Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda olası bir meme kanseri durumunda özel hastanelerden ücretsiz olarak sağlık kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

03 Haziran 2020
370 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al