Lastik Yarılmasını Kasko Öder mi?

Lastik Yarılmasını Kasko Öder mi?

Kasko sigortasında eğer ki bu şekilde bir ek teminat ya da şart söz konusuysa o zaman bu mümkün olan bir duru olacaktır. Dolayısıyla kaskonuzu kullanarak aracınızın lastiklerini ücretsiz bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Ancak böyle bir durumda kasko sigortanızın ücreti karşılayabilmesi için bir takım şartlar önermiş olduğunu ve bu şartların oluşmuş olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.  HKsigorta olarak haberimizin devamında lastiklerinizde meydana gelen yırtılma ve patlama sorunu ile ilgili merak ettiğiniz konuları açıklayalım istedik.

Lastik Yarılmasını Kasko Karşılar mı?

Bir lastiğin yarılabilmesi kasko dahilinde karşılanabilecek bir hasar çeşididir. Lakin bu durumun mutlaka çarpma ve ya sabotaj gibi durumlardan dolayı kaynaklanmış olması gerekir. Daha net bir şekilde anlaşılabilmesi için şöyle söyleyelim uzun yola giderken seyir halinde aracınızın lastiği yarıldı diyelim bu durum lastiğin kullanımına bağlı olan bir sorundur ve kaskonuz bu zararı karşılamaz. Ancak siz giderken açık olan bir kanalizasyon çukuruna aracınızla düştünüz bu durumda lastiğiniz yarıldı o zaman kasko sigortanız hasarı karşılayacaktır.

Yani toparlayacak olursak şöyle söyleyelim kaskonun bir aracın lastik hasarını karşılayabilmesi için mutlaka dış etken neticesinde zararın oluşması gerekiyor.  Aslına bakarsanız böyle bir durumda sadece lastik değil aynı zamanda rot başı, rot kolu gibi sorunlarda oluşacağından dolayı hasarın neden kaynaklandığı kolay tespit edilmiş olacaktır.

Lastik Patlaması Kaskoya Girer mi?

Patlayan bir lastik hiçbir şekilde kasko tarafından değiştirilemez. Kasko sigortası böyle durumlarla ilgili olarak müşterilerine farklı hizmet sunmuş ve çekici hizmeti vermektedir. Dolayısıyla aracınızın lastiği yolda patladı bu durumda sigorta şirketinizi aradığınızda aracınızı en yakın lastikçiye ücretsiz olarak çekebilecektir.

Lastik Yarılmasında Kasko Ne Kadar Öder?

Kasko sigortasında lastik ücretinin ödemesi rakamın tamamı ödenecek şekilde yapılmaz. Bunun için sürücülerin ödeme alırken hayal kırıklığına uğramaması gerekir. Nedeni ise lastiklerin kullanımdan dolayı zaman içerisinde yıpranmış olması ve yarılma riskinin her zaman var olmasıdır. Aracınızın lastiği yarıldığı zaman lastiğin o anki durumuna göre % 50 oranında bir ödeme yapılacaktır. Örneğin 200 TL’lik bir lastik aldığınızdan geri ödeme olarak 100 TL oranında bir ödeme alabilirsiniz.  Ancak aracınıza lastiğinizi 2 yıl öncesinde aldınız diyelim 2 yılın sonunda böyle bir şey başınıza geldiğinde sıfır bir lastik takılmış olacaktır.

13 Ağustos 2019
954 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al