Kramp Masajı Nasıl Yapılır?

Kramp Masajı Nasıl Yapılır?

Pek çok insanın karşılaştığı bir durumdur. Kramplar vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilir. Uzun süre boyunca üzerinizden atamadığınızdan dolayı da üzerinizde ciddi bir acı ve rahatsızlık yaratacaktır. Vücut kramp dönemi içerisinde istediği gibi hareket edemez bir anlamda geçici olarak işlevin kaybolması hali denilebilmektedir.

İnsan vücudunun her bölgesinde onun hareketini sağlayabilecek ince ve kalın motor kasları bulunur. Bu kasların temel görevleri ise düzenli olarak organlara görevlerinin yapmasını sağlamak ve kendi manevra kabiliyetlerini yerine getirmek.

Kaslar Hareketini Tamamlayamaz

Kaslar düzenli bir şekilde hareketini tamamlayamaz ve sağlıklı zinde bir vücut direncide ortadan kaybolmuş olacaktır. Kaslarda meydana gelen kramplar ani bir şekilde başlar ve ciddi acı verir. Krampın girmiş olduğu bir organ gerilir ve dokunmaya karşında daha duyarlı olacaktır. Kampların meydana gelmesinin nedeni yoğun egzersiz yapılması ya da bu egzersizler neticesinde meydana gelen ağrılar değildir.

Kramp En Çok Kimlerde Görülür?

Krampın en çok görüldüğü kişiler şeker hastaları, böbrek, kalp hastalarıdır. Kramp durumunda acı veren nokta ise kasların gerilmesini engellemek olacak. Bacağınıza kramp girmesi halinde bacağı düz bir konumda gergin bir biçimde tutulmalı ve kramp giren bölgeyi de ovulmalıdır. Hasta birkaç dakika boyunca masaj uygulanarak düz bir zeminde tutulmalı ve kramp giren bölgenin tahrip olmaması için de masaj sonrasında biraz beklenmelidir. Yoksa ani bir doğrulmada kramp tekrardan kaslara girebilir. Bu durum çeşitli mineral eksikliğinden de olabilmekte ve bu eksiklerinizi kontrol ettiriniz.

Sağlığınızı korumak için düzenli aralıklarla check-up yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem daha sağlıklı bir vücuda kavuşmuş olacak hem de olası ihtimaller göz önünde bulundurularak bir sorunun büyümeden önüne geçmesini sağlayabileceksiniz.

HK sigorta olarak biz size sağlığınızla ilgili en uygun sigorta teklifini sunarken sizde en yakın özel hastanenin nerede olduğunu öğrenebilir istediğiniz bir özel hastaneyi ve doktoru da seçebilirsiniz. Yaşamınızı daha konforlu bir hale getirmek istiyorsanız özel sağlık sigortası bunun için size ideal çözümler sunacaktır. Ödeyeceğiniz düşük primler sayesinde sağlığınız emin ellerde olacak ve hastaneye gitmek sizin için sıkıntı olmaktan çıkacaktır.

04 Kasım 2019
696 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al